KANIEWSKI Edmund Jerzy (1909 - 1982)
olej, płótno 65 x 92 cm sygn. l.d. E. Kaniewski
Edmund Kaniewski rozpoczął studia malarskie w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 1928 roku. W 1932 roku uczestniczył w pierwszej wystawie ugrupowania Loża Wolnomalarska, rekrutującego się z uczniów Tadeusza Pruszkowskiego; później wystawiał z tą grupą w 1934 roku w Salonie Czesława Garlińskiego w Warszawie. Swoje prace eksponował także w warszawskiej Zachęcie. Malował pejzaże, sceny rodzajowe i portrety.