Nazwa:Biurko- sekretarzyk w stylu Neorenesansu północnoniemieckiego Data produkcji:Lata 80- 90-te XIX w. Wymiary: Szerokość- S=130 Głębokość -G=60 Wysokość- H=120
Nazwa:Biurko- sekretarzyk w stylu Neorenesansu północnoniemieckiego
Data produkcji:Lata 80- 90-te XIX w.
Wymiary: Szerokość- S=130 Głębokość -G=60 Wysokość- H=120
Opis:
Całość osadzona na toczonych i podrzeźbianych w lekkie motywy roślinne nogach. Biureczko posiada charakter podręcznego sekretarzyka z delikatną nadstaweczką zaopatrzoną w 5 szt. szufladek. Właściwa podstawa posiada dalsze 4 szufladki , w tym po prawej stronie prawdziwy w unikat (!)- podwójnie zamykana skrzynia szuflady pogłębionej, podwójnej- przesuwnym wieczkiem górnym. Pogłębienie szuflady z zewnątrz jest właściwie niewidoczne ponieważ front szufladowy ma zaimitowane podziały. Blat stołu wykonany jest w okleinie dębowej osadzonej w ramie z drewna litego. Znawcy mebli stylowych powinni zwrócić uwagę na szuflady środkowe. Posiadają wyjątkowe uchwyty w kształcie stylizowanych łbów rosomaka. Nadają one szufladkom; bryły i przestrzenności czyniąc mebelek wyjątkowym. Zwieńczenie nastawki , krawędź blatu posiadają rzeźbione w motywy roślinne sprzyjające elegancji i harmonii.
Biurko wygląda niezwykle pięknie i doskonale wkomponuje się w stylowo i gustownie urządzone wnętrza, poprzez lekkość i świeżość swoich ornamentów. We wnętrzach nowoczesnych będzie właściwym akcentem podkreślającym zmysł artystyczny i gust domowników.
Materiały: całość wykonana z litej dębiny z zachowaniem dawnych technik połączeniowych między innymi na jaskółczy ogon. Blat fornirowany dębiną. Na powierzchni ślady wieloletniej patyny delikatnie podkreślonej politurą