VOLLON Antoin (1833 – 1900)

Martwa natura z wazą i brzoskwiniami, Olej , XIX w.

Drukuj

Technika: Olej na płótnie
Wymiary w świetle ramy: 102 cm x 112 cm
Sygnatura A Vollon umieszczona w lewym dolnym rogu, dobrze osadzona w warstwie malarskiej. Stan zachowania płótna oraz malatury dobry. Całości dopełnia bogato zdobiona, idealnie dopasowana rama. Tchnąca wytwornością, niezwykle realistyczna, podkreślająca kunszt artysty praca. W dosyć mrocznym malowanym ciepłymi brązami pomieszczeniu na pierwszym planie wyłania się porcelanowa waza-teryna. Autor poprzez posuwiste ruchy pędzla oraz zastosowanie kilku odcieni bieli zdaje się podkreślać kruchość, a tym samym elegancję naczynia. Na dalszym planie widzimy wysmukły prawdopodobnie emaliowany wazon, szklane niemalże eteryczne puchary i niewielkie bogato zdobione srebrne naczynia. Jedna z lepszych prac Vollon`a nosząca wszelkie cechy obiektu muzealnego.

Malarz pochodzenia francuskiego urodzony 23 kwietnia 1833 roku w Lyonie. Jeden z najlepszych realistów, znany jako malarz martwych natur,pejzaży i portretów. Mistrz mistrzów, malarz malarzy, cieszący się znakomitą reputacją. W tym czasie nawiązał wiele znakomitych przyjaźni. Do grona jego znajomych należeli między innymi: Alexandre Dumas, Jean -Baptiste Carpeaux, Honore Daumier i Charles-Francois Daubigny. Artystę doceniono nie tylko jako malarza mianując go oficjalnym członkiem jury Salon de Paris, którym pozostał przez kolejnych dziesięć lat ale również otrzymał nominację na Oficera Legii Honorowej. Następnie w 1878 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim. W 1897 roku uświetnił artystyczne grono Academie des Beaux-Arts, a rok 1900 przyniósł mu Grand Prix na Targach Światowych w Paryżu.
Skontaktuj się z nami w sprawie tej oferty.

cena: *

25-11-2013
data dodania
Prezentowana praca została wystawiona na aukcji:
Obiekt wystawia galeria
Pod Gryfami
Rynek 2
50-106 Wrocław
71 34 44 193 w.11
biuro@podgryfami.pl
antyki.podgryfami.pl
pon.-pt. 11:00 - 17:00
sob. 11:00 - 15:00
Inne obiekty na sprzedaż:
Brosza z diamentami – Tiffany & Co.
data dodania: 11-12-2013
Pejzaż leśny z jeziorem i górami w tle, Olej
PIPPEL Otto Eduard
data dodania: 06-12-2013
data dodania: 12-12-2013
Pierścionek z brylantami
data dodania: 02-01-2014
data dodania: 09-12-2013
Kolczyki z szafirami i diamentami – Art Deco
data dodania: 13-12-2013