WAGNER Fritz (1896 Monachium - 1939 Monachium)
Praca namalowana techniką olejną na płótnie, sygnowana w prawym dole Fritz Wagner Metz. Stan zachowania płótna jak również warstwy malarskiej dobry. Ciekawa idealnie dopasowana rama.
Technika: Olej na płótnie
Wymiary w świetle ramy: 80 cm x 65 cm
Pogodna scena z czasów złotego wieku Holandii,przedstawia grupę palących fajki mężczyzn, z których jeden czyta książkę. Praca jest charakterystycznym dla Wagnera dziełem. Artysta przy pomocy subtelnego światła z precyzyjnymi refleksami oraz przez przedstawienie delikatnych smużek dymu podkreślił nastrój i ,,materialność” obrazu.
Malarz pochodzenia niemieckiego, całe swoje niedługie życie poświęcił twórczości artystycznej. Pierwsze szlify malarskie zdobywał jako uczeń Karla Rotha i Roberta Seitza w Monachium. Następnie pobierał nauki we Włoszech i na Węgrzech. Odbył wiele podróży po Europie. Zasłynął wielopostaciowymi często niepozbawionymi humoru scenami rodzajowymi. Zafascynowany flamandzkim malarstwem XVII wiecznym często sięgał po tematykę nawiązującą do tego okresu.
Skontaktuj się z nami w sprawie tej oferty.