FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)
Jerzy Fedkowicz (1891-1959)
Tryptyk
Olej na sklejce.
Wymiary: 48x 35 cm x 2 sztuki i 48x69 cm
Urodził się w 1891 r w Stefanówce na Podolu, zmarł w 1959 r w Krakowie. Studia w Moskwie i Petersburgu oraz w Krakowie w ASP pod kierunkiem Wojciecha Weissa. Wystawiał w latach 20-tych razem z grupą Formistów i na wystawach TAP "Sztuka". Sztuka artysty ukształtowała się pod wpływem malarstwa W. Weissa, J. Stanisławskiego, K. Sichulskiego, F. Pautscha. Malował przyrodę - ogrody, martwe natury, akty. Pod koniec życia zajmował się abstrakcją. W 1945 r został mianowany profesorem krakowskiej ASP.