Stan zachowania: bardzo dobry Materiał: marmur + brąz Wymiary: wys.: 21cm, podstawa: 9cm x 9cm
Rzeźba z brązu patynowanego
Rzeźba przedstawiająca małego marynarza, odlana z brązu, wykonana tradycyjną metodą wosku traconego, osadzona na postumencie z żyłkowanego czarnego marmuru. „Majtek” został przedstawiony przez rzeźbiarza jako pogwizdujący chłopiec z rękoma w kieszeni. Statuetka o wieloprofilowej kompozycji oraz zróżnicowanej fakturze.
Rzeźba sygnowana na cokole nazwiskiem: V. Szczeblewski, których to personaliów dotąd nie ustalono. Obok typowa sygnatura odlewni paryskiej :"BRONZE GARANTI - PARIS - J.B. - DEPOSEE".
To jedna z licznych replik znanej salonowej rzeźby Szczeblewskiego o charakterze rodzajowym.
Na rynku sztuki istnieje wielka ilość tych figur występujących w różnej wielkości i w różnych cenach (w Polsce min. w Muzeum Narodowym w Warszawie).
Stan zachowania: bardzo dobry
Materiał: marmur + brąz
Wymiary: wys.: 21cm, podstawa: 9cm x 9cm