TYC Wacław (zm. 1976)
Akwarela, tusz, szkic rysunkowy; 34 x 29 cm w świetle oprawy
Sygnowany p.d.: WacławTyc |1975r.
Wybitny munduro- i bronioznawca, konsultant malarzy batalistów, przyjaciel Jerzego Kossaka, konsultant wielu muzeów, wydawnictw i filmu. Malarz amator. Wieloletni członek Stowarzyszenia Miłośników Dawnej Broni i Barwy, prezes Klubu Miłośników Dawnych Militariów Polskich.