Olej, płótno; 89 x 133 cm
Obraz jest bliskim naśladownictwem słynnej kompozycji Ajwazowskiego Dziewiąta fala (olej, płótno, 221 x 332 cm, w zbiorach Państwowego Muzeum Rosyjskiego w Sankt Petersburgu), pochodzącej z 1850 roku. To najczęściej kopiowane i powtarzane dzieło tego artysty. Ajwazowski wystawiał regularnie od 1836 roku, wziął udział w około 120 wystaw, jeszcze za życia artysty powstawały obrazy nawiązujące do tej najbardziej znanej z jego prac.
Niniejszy obraz pochodzi z końca XIX wieku.