HIRSZFANG Ignacy (1892 Tomaszów Rawski - 1943 obóz zagłady Auschwitz)
akwarela 46 x 35 cm sygn. p.d. Hirszfang
Był uczniem Jacka Malczewskiego w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studia malarskie uzupełniał w Paryżu. Po powrocie do kraju związał się na stałe z Łodzią. Należał do Stowarzyszenia Artystów i Miłośników Sztuk Plastycznych Start. Wystawiał w Krakowie, Łodzi, Lublinie, Warszawie. Przed 1933 rokiem jego prace były wystawiane w Paryżu w Galerie Art et Artistes Polonais. Malował głównie pejzaże miejskie i martwe natury, częto studia osób mu bliskich. Zachowały sie także prace o motywach pejzażowych z wizyt w Kazimierzu nad Wisłą.