Olej, płótno; 96,2 x 88,6 cm Sygnowany l.d.: H. MALISZEWSKI
Reprezentacyjny portret statecznej damy ubranej w białą suknię i czerwony żakiet, owiniętej chustą. Na głowie ma efektownie związaną kolejną chustę z gęstymi frędzlami. Na szyi naszyjnik ze srebrnych monet, a w uszach - złote kolczyki.