ŁOPIEŃSKI Ignacy (1865 Warszawa - 1941 Warszawa)
Według Juliana Fałata rytował Ignacy Łopieński;Praca sygnowana, 1893 r. Akwaforta, wymiary: 17,5 x 34 cm, w oprawie: 42 x 57 cm.
Grafik, malarz, rzeźbiarz. Studiował w Warszawskiej Szkole Rysunkowej u W. Gersona i A. Kamińskiego. Studia w Ecole des Arts Decoratifs w Paryżu i w Akademii Monachijskiej u grafika v P. Raabego. Założyciel Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Graficznych w 1912. Posługiwał się wszystkimi technikami graficznymi.