1. Skrzynia malowana, Śląsk 1 poł. XIX w., wysokość 50 cm, głębokość 52 cm, długość 104 cm.
2. Skrzynia malowana i rzeźbiona, Śląsk 1854r., wysokość 55 cm, głębokość 57 cm, długość 113 cm.
3. Skrzynia jesionowa, intarsjowana, Czechy XVIII/XIX w., wysokość 70 cm, głębokość 64 cm, szerokość 107 cm.
Skrzynie po renowacji. Możliwy transport.