PIASECKI Leszek (1928-1990)
Olej na płótnie, 50x75 cm, sygn. prawy dolny: Piasecki Leszek 1954
Więcej prac o zbliżonej tematyce na stronie :
www.MalarstwoPolskie.pl
W 1946r. studiował w Wyższej Szkole Artystycznej w Katowicach oraz w ASP w Krakowie. Przyjaźnił się z J. Kossakiem i malował w jego pracowni w Kossakówce. W 1974r. zamieszkał w Wiedniu i został prezesem środowiska polonistycznego " Strzecha". Był pod dużym wpływem S. Kaczora - Batowskiego i Z. Rozwadowskiego. Z okazji 30-tej rocznicy zwycięskiej bitwy pod Wiedniem, namalował olbrzymi obraz pamiątkowy.