NOWICKI Marian (1904 - po 1939 Gusen)
Olej na sklejce, 50x35cm,
sygnowany lewy dolny: Marian Nowicki
Więcej prac o zbliżonej tematyce na stronie galerii:
MalarstwoPolskie.pl
Kontakt tel: 502630650
Był uczniem Wojciecha Kossaka (od 1923 roku). W pracowni mistrza wykonywał podmalówki do jego dzieł. W latach 1931-35 studiował w krakowskiej ASP u Władysława Jarockiego, Ignacego Pieńkowskiego i Józefa Mehoffera. W czasie II wojny światowej został wywieziony do obozu koncentracyjnego w Gusen, gdzie zmarł.