DOMARADZKI Stefan (1897 - 1983)
olej, tektura 66 x 100 cm sygn. l.d.: S. Domaradzki 1941
Malarstwo studiował w moskiewskiej SSP pod kierunkiem S. Zukowskiego. Naukę kontynuował w Nicei w prywatnej szkole u malarzy impresjonistów. Swoje prace wystawiał m.in. w Moskwie i TZSP w Warszawie. Na jubileuszowym Salonie Zachęty w 1935r. otrzymał srebrny medal. Jego obrazy to głównie pejzaże, motywy architektoniczne i martwe natury.