DUREK Wojciech (1888 - 1951)
Drewno lipowe, 40x25cm, sygn. przy podstawie W.A.D.1923 (Wojciech Aleksander Durek - 1888- 1951) Studiował w Wyższej Szkole Przemysłowej w Krakowie, kontynuował je w szkole zawodowej w Laas (Tyrol) oraz w Accademii di Belle Arti w Mediolanie, którą ukończył w 1911. Odbył również praktykę rzeźbiarską w Grazu (1915). W okresie międzywojennym mieszkał w Toruniu, po II wojnie światowej osiadł w Kielcach. Wielokrotnie prezentował publicznie swoje prace. Wystawy miał m.in. w Krakowie (1920), Warszawie (1920), Toruniu (1922, 1928), Bydgoszczy (1924), Lublinie (1931), Kielcach (1945, 1949). Jego prace znajdują się w muzeach w Toruniu, Bydgoszczy i Warszawie.