Doskonała realistyczna praca przedstawiająca urodę barokowych instrumentów muzycznych. Na pierwszym planie widzimy bogato intarsjowaną gitarę barokową. Urodę tego instrumentu sławił już w swoich pracach Johannes Vermeer (1632-1675) [,,Dziewczyna grająca na gitarze” około 1671/72 – Kenwood House Londyn]. Przedmiot ten jako instrument został rozsławiony przez księcia Franza Antona von Spork w roku 1680, kiedy to podróżujący po Francji arystokrata odkrył jego czyste, donośne brzmienie, którym z miejsca się zachwycił.
Technika: Olej na płótnie
Wymiary w świetle ramy: 105 cm x 46 cm
Praca charakteryzuje się spójnością kompozycji,gładkością faktury,precyzją rysunku i ciepłą choć nieco stonowaną paletą barw. Chociaż autor nie umieścił swojej sygnatury na obrazie to możemy przypuszczać,że pochodził on z kręgu XVIII-wiecznych "realistów" francuskich. Uważnie przyglądając się obrazowi znajdziemy wiele podobieństw do dzieł Nicolasa Henri Jeaurat de Bertry (1728-1796) autora, który nie przywiązywał wagi do sygnowania swoich prac.
Praca zachowana w stanie dobrym, zarówno płótno jaki i malatura. Niewielka, pionowa rysa w prawym górnym rogu nie umniejszająca wartości kompozycji.
Skontaktuj się z nami w sprawie tej oferty.