Sylwestr Ambroziak - Galeria Art NEW Media




Galeria Art NEW media kończy rok 2005 mocnym akcentem. Od 15 grudnia można oglądać na Krakowskim Przedmieściu prace Sylwestra Ambroziaka. Na prezentowaną wystawę składają się rzeźby i rysunki.
Sylwester Ambroziak jest znanym i dojrzałym artystą. Wystawy w 2005 roku (Miejska Galeria Sztuki - Galeria Willa, Stary Browar w Poznaniu, Galeria Krytyków POKAZ) potwierdziły jego pozycję wśród współczesnych artystów. Koniec roku można uznać za szczególnie wyjątkowy, z racji dwóch równoległych wystaw - artysta prezentuje swoje prace także w Lufciku, galerii Warszawskiego Oddziału ZPAP.

Galerii Art NEW media prezentuje prace rzeźbiarskie artysty. Są one wizytówką jego twórczości. Monumentalne, proste w formie rzeźby, to wyciosane w drewnie figury, czasami pokryte białą farbą. Surowy modelunek podkreśla gesty i ruchy tych pierwotnych postaci.

Sylwester Ambroziak to jednak nie tylko monumentalne rzeźby w drewnie. Cały czas poszukuje nowych form wyrazu. W jego kręgu zainteresowań pojawiła się ceramika. Miniaturowe postacie, wykonane z porcelitu lub szamotu, z pewnością stanowią interesującą propozycję dla sympatyków twórczości artysty. Także ze względu na atrakcyjną cenę.
Na wystawie zobaczyć można również cykl rysunków, w liczbie ponad pięćdziesięciu. Są to prace dotychczas niepublikowane przez artystę. Tym bardziej budzą one zainteresowanie. 
Rysunki Sylwestra Ambroziaka nie są tylko szkicami do rzeźb, każdy z nich to autonomiczna całość, to utrwalona na papierze myśl artysty. Rysunki są niejako kluczem do rzeźb, ułatwiają zrozumienie języka, jakim posługują się postacie tworzone przez artystę. 
Prezentacja rysunków czyni wystawę wyjątkową. Podobnie jak okres w jakim Galeria Art NEW media zdecydowała się na zorganizowanie wystawy.
Gorąco polecamy wystawę.

 
 
 
 
 
 

 Wybrane prace:
   
    


 
 
 
 
 
 

 
  
 Nota biograficzna: 

        

Sylwester Ambroziak urodził się w 1964 roku w Łowiczu. Zajmuje się rzeźbą i rysunkiem. W latach 1983-1989 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Rzeźby w pracowni prof. prof. Jerzego Jarnuszkiewicza, Stanisława Kulona i Grzegorza Kowalskiego (w 1989 roku praca dyplomowa "Kuszenie św. Antoniego”) oraz Rysunku w pracowni prof. Mariana Czapli. W latach 1993-1994 otrzymał stypendium Fundacji Kultury. W latach 1990-1992 w ramach stypendium Galerii Notoro i Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku realizował tryptyk monumentalnych rzeźb z brązu „Jeździec Polski”. W latach 1993-1994 był stypendystą Fundacji Kultury. W 1997 roku otrzymał wyróżnienie za rzeźbę "Kain i Abel" na wystawie "Sacrum" w Częstochowie. Jest autorem ponad pięćdziesięciu wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą, uczestniczył w ponad siedemdziesięciu wystawach zbiorowych, a jego prace znajdują się w wielu ważnych kolekcjach.


Wystawa czynna do 15 stycznia 2006
________________________________
Relacja przygotowana przez Artinfo.pl                   

Zdjęcia rysunków: Piotr Bylina - Art NEW media



Galeria prac


Powrót