Relacja z wystawy w Galerii Prezydenta



 
 
"ZNAKI CZŁOWIEKA" -
wystawa malarstwa, rysunku i obiektów w ramach programu wystawienniczego ARTBARBAKAN 2001
Termin wystawy: 02.07-31.07.2001


Galeria Prezydenta Warszawy
Gmina Warszawa Centrum 
Pałac Branickich,
ul. Miodowa 6/8 
godziny: 

poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00
 
 
 
 
 
 
Galeria Prezydenta Warszawy ma utrwalone miejsce na mapie kulturalnego życia stolicy. Tym razem prezentuje prace zagranicznych artystów, którzy wzięli udział w programie Artbarbakanu. 

Artyści z Wielkiej Bry
tanii, Włoch, Słowacji, Litwy, Niemiec przedstawiają swoje wizje i interpretacje tytułowych "znaków człowieka". 
Prawie każdy prezentowany artysta przeds
tawił prace w odmiennych technikach. Mamy tu: 
klasyczne oleje na płótnie, akwarele, rysunek, obiekty z papieru, akwaforty, pastele, gipsodruk, collage, litografie i techniki mieszane. Tak duża różnorodność technik, doboru materiału i formy, pozwala lepiej wyrazić twórcze zamiary i niewątpliwie stanowi dodatkową atrakcję dla odbiorcy.

 




 
 
Stanislas Slavomir Blatton - urodził się w 1943 r w Limanowej, mieszka i pracuje w Londynie. W 1969 r ukończył warszawską ASP z wyróżnieniem i nagrodą rektorską za malarstwo i grafikę. W 1970 r otrzymał stypendium MkiS i w tym samym roku przeniósł się do Londynu. W latach 1981-94 pracuje jako konserwator w The National Gallery w Londynie. Udział w dziesiątkach wystaw zbiorowych, 5 wystaw indywidualnych w Londynie.




Bob Britten - urodził się w 1944 r w Gloucestershire, mieszka w Londynie. Studia na : Gloucestershire College of Art., Garnett College of Education, Morley College, University of London. Wykładowca w London College of Printing. Kilkanaście wystaw indywidualnych m. in. w Galerii Forma&Colour w Warszawie w latach: 1991 i 99. W 1999 r realizuje cykl obrazów i rysunków inspirowanych trylogią filmową Trzy kolory Krzysztofa Kieślowskiego.




Michaela Klimanova-Trizuljakova - urodziła się w 1951 r w Bratysławie, mieszka w Bratysławie. Ukończyła studia z historii sztuki i filozofii na Uniwersytecie Jana Evangielisty Purkine w Brnie. W 1976 r studia prywatne u prof. Alexandra Trizuliaka. Projektuje i wykonuje kostiumy dla teatrów, zajmuje się pokazami mody. Ma w dorobku artystycznym udział w dziesiątkach wystaw zbiorowych na świecie, m. i. IX Triennale Tkaniny w Łodzi w 1999 r, oraz kilkanaście wystaw indywidualnych.




 
 
Vladimir Popović
- urodził się w 1939 r w Vysoka nad Uhom, mieszka w Bratysławie Ukończył średnią szkołę plastyczną. Studia w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Bratysławie i w ASP w Pradze. Od 1990 r pracuje jako pedagog, prowadzi multimedialną pracownię KRESBA /Rysunek/ na WSSP w Bratysławie. Ponad 20 wystaw indywidualnych, m. in. w Galerii BWA w Zakopanem w 1992 r.




Katarina Śujanowa - urodziła się w 1942 r w Banskiej Bystrzycy, mieszka w Bratysławie. W 1966 r ukończyła WSSP w Bratysławie. Zajmuje się twórczością w zakresie tkactwa. W latach 1972 - 82 przygotowuje projekty dla Centrum Artystycznego Rzemiosła w Bratysławie. Jako pierwsza na Słowacji zakłada i prowadzi warsztaty tkania gobelinów. Od 1990 r wykorzystując papier i tkaninę, powiela ludzki profil przedstawiając go jako symbol przekazu. 2 wystawy indywidualne, Wystawy zbiorowe, m. in. w 1998 r Sympozjum Tkactwa w Łodzi.




 
 
Arrigo Buttazzoni
- urodził się w 1947 r w San Daniele del Friuli we Włoszech, mieszka w Udine. Członek Centro Friulano Arti Plastiche w Udine. Uprawia malarstwo, także abstrakcyjne. Udział w wystawach zbiorowych ww Włoszech, Austrii, Jugosławii, Monte Carlo.




 
 
 
Paolo Figar
- urodził się w 1968 r w Gorizia we Włoszech, gdzie mieszka do dziś. Absolwent szkoły artystycznej w Gorizia, studia na ASP w Wenecji. Członek Centro Friulano Arti Plastiche w Udine. Udział w licznych wystawach zbiorowych.




Angelo Toppazzini - urodził się w 1950 r w San Daniele del Friuli we Włoszech, mieszka w Udine. Członek Centro Friulano Arti Plastiche w Udine. W twórczości swej łączy porządek z chaosem, przyszłość z teraźniejszościa. Wypracował własne techniki m. in. montowanie fotogramów na wcześniej zamalowanych ścianach. Tworzy też ekspresyjne rzeźby z cementu. Otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie na prace do Teatru Nowego w Udine. Udział w licznych wystawach zbiorowych.




Alexander Voß - urodził się w 1960 r w Mülheim a. d. Ruhr w Niemczech, mieszka w Duisburgu i w Mülheim. W latach 1981-89 studiował na Uniwersytecie w Essen w specjalności Twórczości Sztuki. Dyplom u prof. Laszlo Laknera i prof. Wolfganga Pilza. Wystawia z PROJEKT-GRUPPE-KUNST ( F. Reihl, W. Schernstein). W 1990 r otrzymał nagrodę im. Daniel-Henry Kahnweilera - Rockenhausen. Później wielokrotnie nagradzany. W latach 1987-88 udział w wymianie artystycznej grupy PROJEKT-GRUPPE-KUNST z warszawską grupą malarzy NIEZALEŻNI `69 - Symbioza - Symbioze. Ponad 20 wystaw indywidualnych w Niemczech, Francji.




 
Irena Dauksaite - Guobiene
- urodziła się w 1942 r na Litwie, mieszka w Wilnie. W latach 1961 - 66 studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie. Członek Litewskiego Związku Artystów. Kilkanaście wystaw indywidualnych na Litwie i w Niemczech. Od 1985 udział w licznych wystawach zbiorowych na całym świecie. Nagrody: 1975 - Międzynarodowa Wystawa Exlibrisu - Malbork, 1986 - Triennale Grafiki Bałtyckiej, - Międzynarodowe Biennale Książki - Łódź, 1987 - Hadjubeszermeny plenere - Węgry, 1997 - Nagroda Ministra Kultury Litwy, 1999 - Biennale Minigrafiki - Wilno.
 




 
Saule Kisarauskiene
- urodziła się w 1939 r w Kownie na Litwie, mieszka w Wilnie. W 1960 r ukończyła studia na ASP w Wilnie. ponad 10 wystaw indywidualnych, udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych m. in. : 1968 - II Międzynarodowe Biennale Grafiki, Kraków, 1969, `71, `73 - Międzynarodowe Biennale Exlibrisu, Malbork, 1969 - "Młoda Litewska Grafika", Warszawa, 1979 - Biennale Małych Form, Polska. Nagrody międzynarodowe za exlibris, prace w zbiorach muzealnych: Litwy, Petersburg, Moskwa, Paryż, Warszawa, Belgia, Dania i USA.




Adasa Skliutauskaite - ur. 1931 w Kownie na Litwie, mieszka w Wilnie. W 1955 r dyplom na Wydziale Grafiki ASP w Wilnie. Ponad 10 wystaw indywidualnych. Udział w dziesiatkach wystaw zbiorowych m. in. : 1991 i 94 Międzynarodowe Triennale Grafiki, Kraków, 1992 - Triennale Grafiki Krajów Bałtyckich, Gdańsk, 1996 - I Międzynarodowe Biennale Litografii, Nidzica, 2001 - VIII Festiwal Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich "Probaltica 2001", Toruń. Prace w zbiorach litewskich muzeów oraz Muzeum Puszkina i Trietiakowskiej Galerii w Moskwie.

 
 
ARTinfo zaprasza na wystawy ARTBARBAKAN 2001.




Galeria prac


Powrót