MUSAKE - wystawa malarstwa w klubie Regeneracja




W klubie Regeneracja mieszczącym się w Warszawie przy ul. Puławskiej 61 można obejrzeć wystawę malarstwa Musake - artysty dobrze znanego w środowiskach młodych twórców Warszawy i Łodzi.
Azjatycko brzmiące pseudo artystyczne Musake bierze być może swoje pochodzenie z faktu, że przodkami malarza byli Tatarzy krymscy. Prezentowane obrazy opowiadają pewne zdarzenia i historie, których interpretację artysta pozostawia widzom. Musake studia artystyczne rozpoczął na Wydziale Grafiki warszawskiej ASP i wpływ "grafiki" w jego pracach jest widoczny. Obrazy robią wrażenie malowanych akwarelami, także i kolor jest używany delikatnie. Kreska artysty wyraźna i odrębna.
 

Musake to bardzo ciekawa postać. Na pytanie o komercyjne zainteresowanie obrazami, postawione przez Artinfo, odparł, że sztukę sprzedaje się dziś bardzo ciężko, ale jemu ta sytuacja bardzo odpowiada, ponieważ nie chciałby rozstać się z żadnym ze swoich obrazów. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W mokotowskim klubie Regeneracja, działającym od niespełna roku miały już miejsce ciekawe wystawy. Przychodzą tu głównie młodzi ludzie zajmujący się sztuką, filmem, dziennikarstwem - zawodowo bądź jeszcze w trakcie studiów. Wnętrza oswajają każdego, również i ze starszego pokolenia. Pełny luz, bardzo dobra muzyka, wegetariańskie jedzenie i dobrze schłodzone piwo - wzmacniają dobry "feeling". Wejście dla wszystkich, ale amatorzy knajpiano-dyskotekowych klimatów nie mają tu czego szukać. Czekamy na następne wystawy.
 
 
 
 

      
 Wybrane prace:
 

   
    


 
 
 Nota biograficzna:

      
 
 
MUSAKE - Balcerzak Piotr
Urodził się w 1971r. w Warszawie. Jego przodkowie byli krymskimi Tatarami. Studia rozpoczął w warszawskiej ASP na Wydziale Grafiki, a zakończył w 2000 r. na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego ASP w Łodzi. Debiut w 1997 r. - wystawa "Dziadek Pabla", brał udział w wystawie zbiorowej "Lot nad łódzkim gniazdem". W 2003 wystawa indywidualna w klubie Regeneracja w Warszawie. Uprawia malarstwo anegdotyczne, opowiadające historie z życia, którego jest bardzo dobrym obserwatorem.


    
Wystawa czynna do 15 listopada 2003
   
Relacja przygotowana przez Artinfo.pl




Galeria prac


Powrót