Marek Arcimowicz - Fotografie - Art New Media




W Galerii ArtNewMedia prezentowana jest następna wystawa w ramach Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej - polskiego współpracownika magazynu National Geographic - Marka Arcimowicza. Zapierające dech w piersiach fotografie powstały podczas podróży do odległych krajów: Indii, Nepalu, Mongolii, które artysta odbył w czasie ostatnich 10 lat. Wystawa jest niejako kroniką wielokrotnych dalekich podróży, a także zapisem rozwoju artystycznego przebiegającego od zainteresowania architekturą, przez portrety i pejzaże, ku obecnie pochłaniającemu artystę zagadnieniu dynamiki i ruchu. 
W sali Galerii króluje zdjęcie Spitzbergenu opatrzone przewrotnym tytułem „Dlaczego chodzimy w góry, czyli odpowiedź na najczęściej zadawane pytanie” – Arcimowicz jest laureatem Biennale Fotografii Górskiej...
Przyroda i portrety mieszkańców mało znanych, prawie przez nikogo nie odwiedzanych regionów świata zachwycają swoją naturalnością. Jest to metoda artystyczna, którą Arcimowicz przyjął – polega na wyczekaniu i uchwyceniu odpowiedniej chwili i późniejszym nie ingerowaniu w fotografię. Jak wyjaśnia sam artysta jest to kontynuacja teorii „decydującego momentu” mistrza Henri Cartier-Bressona. 
Podróżowanie z aparatem znacznie poszerza umiejętność patrzenia i postrzegania, czyniąc doznania intensywniejszymi, bardziej zinternalizowanymi. Ta głębia i szczerość przeżycia są widoczne w każdym kadrze. Wyczuwa się prawdziwą fascynację i miłość wobec uchwyconych na zdjęciu ludzi, miejsc, niezwykłej przyrody. Wystawa jest szczególnie godna polecenia!


 

 
 
 
 
  

      
 Wybrane prace:
 

   
  
  
  
  
  
  
  
  

 
   
 Nota biograficzna:
        
 

  
Marek Arcimowicz –
ur. 1972. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Początkowo zajmował się projektowaniem form przemysłowych i grafiką stopniowo przechodząc do fotografii. Od 2000 roku współpracuje z polską edycją National Geographic. Jest dwukrotnym laureatem I nagrody Biennale Fotografii Górskiej.
    

    
Wystawa czynna do 23 kwietnia 2005
 
Zdjęcia: Piotr Bylina
Relacja przygotowana przez Artinfo.pl 
  



Galeria prac


Powrót