Janet Brooks Gerloff - malarstwo w Galerii Lufcik




25 października 2002 w warszawskiej galerii LUFCIK miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa Janet Brooks Gerloff. 
 
Prezentowane na wystawie malarstwo powstało w latach 1995-2000. Malowane na płótnie i papierach obrazy noszą wspólny tytuł "Winterreise". Zimowy cykl powstał z inspiracji muzyki Franciszka Schuberta pt. "Winterreise" oraz poezji Wilhelma Mullera pod tym samym tytułem. Artystka stosuje oszczędną kompozycję, powściągliwą kolorystykę i delikatną graficzną strukturę. W zawężonej gamie barw, od złamanej bieli, przez szarości i chłodne błękity, toczy opowieść o ludzkich uczuciach. 
 

Wystawa w Lufciku zorganizowana została przez Fundację MAX PLANCK. Wystawa Janet Brooks Gerloff jest pierwszym wydarzeniem z cyklu spotkań w ramach programu "Nauka i Sztuka w Europie". Będą one odbywały się w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Obecna wystawa ma na celu zbliżenie Niemiec i Polski na polu nauki i sztuki.
 
Wystawy i spotkania naukowe w ramach programu "Nauka i Sztuka w Europie" mają być podstawą do rozmów na temat współpracy między krajami europejskimi a Polską. 
   
 
 
Do udziału w zimowej podróży Janet Brooks Gerloff zaprasza Artinfo.pl

   
 Wybrane prace prezentowane na wystawie:

 

  


 

 

 
  

 Nota biograficzna:

 

Janet Brooks Gerloff - urodziła się w Kansas w USA. Studia i dyplom na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu w Colorado. W 1972 r przeniosła się do Niemiec. Mieszka i pracuje w Aachen. W latach 1967-1972 inspiracją dla jej twórczości stało się malarstwo Pawła Kontnego z Denver; a w następnym okresie lat 1972-1976 - Oskara Kollera. Wystawia głównie w Niemczech i USA. Uprawia malarstwo sztalugowe, jest wziętą portrecistką, ma w dorobku także twórczość sakralną, jest autorką witraży, plakatów, ilustracji książkowych i okładek. Wystawiała w Polsce; październik/listopad 2002 w Galerii Lufcik warszawskiego okręgu ZPAP, także w Krakowie i Poznaniu.

    

Wystawa czynna do 8 listopada 2002 r. 
 
Relacja przygotowana przez Artinfo.pl




Galeria prac


Powrót