Syn rabina, uczęszczał do łódzkiej szkoły rysunkowej Jakuba Kacenbogena w Łodzi. Naukę kontynuował w warszawskiej ASP pod kierunkiem S. Lentza. W 1919 zamieszkał w Paryżu, gdzie wszedł w krąg twórców École de Paris; bliskie kontakty łączyły go z M. Kislingiem i A. Modiglianim. Podjął dalsze studia malarskie w Académie de la Grande Chaumiére i Académie Colarossi. W 1921 eksponował swe prace na wystawie malarzy żydowskich w Warszawie i Łodzi. Brał udział w prezentacjach polskiej sztuki w Paryżu: w Societé Nationale des Beaux-Arts (1921) i Galerie du Musée Crillon (1922). W czasie II wojny światowej przebywał w Saint-Tropez; tu związał się z wybitnym angielskim krytykiem i teoretykiem sztuki Rogerem Fry, który promował jego sztukę w Anglii i Stanach Zjednoczonych. Po zakończeniu wojny mieszkał także w Nicei i Paryżu. Artysta prezentował swe prace m.in. w paryskim Salon des Beaux Arts (1921), Salon des Indépendants (1922-1930), Salon d`Automne (1936-46), Galerie Zak (1934), londyńskiej Bloomsburry Gallery (1935), jerozolimskim Bezalel Museum, w Tel Avivie i Jaffie (1958-1961). Retrospektywne pokazy jego twórczości odbyły się m.in. w paryskiej Galerie Zak (1962), jerozolimskiej Bineth Gallery (1963), londyńskiej Ben Uri Gallery (1964), genewskiej Galerie Motte (1966), paryskiej Bernheim Galerie (1970) i amsterdamskiej Israel Gallery (1973). Tematyka obrazów Landau obejmowała portrety, sceny figuralne i martwe natury. Na jego wczesną twórczość oddziałała najsilniej sztuka Cézanne`a. W przestylizowanych wizerunkach przejawiły się też wpływy Modiglianiego i Kislinga. W prezentowanym obrazie pejzaż nasyca się kolorystyką południowych rejonów Francji; czerwienie, żółcienie i rudawe brązy przenikają się z zielenią tworząc barwną harmonię jesieni. Całość oddycha gorącym słońcem południa. Sylwetowe potraktowanie postaci zbieraczy wtopionych w krajobraz podnosi dekoracyjny charakter kompozycji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl