Olej, tektura; 50 x 66 cm Sygnowany p.d.: Zygmunt Gawlik | 1936 Na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie: Rok 1936 | Nr 848 /112/ | Autor Gawlik Zygmunt | Adres | Dzieło Pejzaż | Wykonanie olejny | Cena
Zygmunt Gawlik architekt, malarz, rze¼biarz i konserwator. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1932 związany z Cechem Artystów Plastyków Jednoróg wraz, z którym eksponował swoje prace w krakowskim TPSP. W 1933 przyłączył się do grupy plastyków Związek Legionistów pod nazwą Sekcja Plastyków Związku Legionistów zorganizowanego na Wawelu. Uczestniczył w II Międzynarodowej Wystawie Sztuki Kościelnej w Galleria Nazionale d`Arte Moderna, gdzie zaprezentował własne projekty architektury kościelnej. Jako architekt artysta specjalizował się w architekturze sakralnej. Najbardziej jego znane realizacje to: katedra p. w. Chrystusa Króla i gmach Kurii Biskupiej w Katowicach, kościół i klasztor ss. Felicjanek w Wawrze, kościoły w Katowicach Murckach i w Niepokalanowie.
GAWLIK Zygmunt
Zygmunt Gawlik architekt, malarz, rzeźbiarz i konserwator. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1932 związany z Cechem Artystów Plastyków Jednoróg wraz, z którym eksponował swoje prace w krakowskim TPSP. W 1933 przyłączył się do grupy plastyków Związek Legionistów pod nazwą Sekcja Plastyków Związku Legionistów zorganizowanego na Wawelu. Uczestniczył w II Międzynarodowej Wystawie Sztuki Kościelnej w Galleria Nazionale d’Arte Moderna, gdzie zaprezentował własne projekty architektury kościelnej. Najbardziej znane realizacje projektów Gawlika, to katedra p. w. Chrystusa Króla i gmach Kurii Biskupiej w Katowicach, kościół i klasztor ss. Felicjanek w Wawrze, kościoły w Katowicach Murckach i w Niepokalanowie.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl