Olej, płótno; 115 x 88 cm Sygnowany p.d.: Z.Salaburski 78, sygnowany opisany na odwrocie
* opłata droit de suite
Malarz, aktor; Po ukończeniu w roku 1939 gimnazjum im. R. Traugutta w Częstochowie, w czasie okupacji niemieckiej w latach 1941-45 podjął prywatną naukę malarstwa i rysunku u Zdzisława Kałędkiewicza. Po wojnie znalazł się w Krakowie, gdzie kontynuował edukację artystyczną u prof. Pautscha. Równocześnie w roku 1946 zdał egzamin eksternistyczny przed Komisją Związku Artystów Scen Polskich uzyskując uprawnienia do wykonywania zawodu aktora. Pracował w teatrach w Toruniu, Łodzi i Warszawie, realizując tam również scenografię. Ostatecznie pracę w teatrze porzucił w roku 1961 poświęcając się w pełni malarstwu. Był członkiem "Grupy 55" przy Galerii Sztuki Nowoczesnej "Krzywe Koło". Od chwili debiutu na wystawie związkowej ZPAP w Częstochowie w roku 1945 brał udział w wielu wystawach zarówno w kraju jak i zagranicą. Uprawiał malarstwo sztalugowe, jego najczęściej sporych rozmiarów abstrakcyjne kompozycje nawiązują do estetyki taszyzmu. Struktura obrazu i wyrafinowany koloryt, dynamika formy i plastyczność materii sytuują Salaburskiego w rzędzie znaczących przedstawicieli tego nurtu w malarstwie polskim.
SALABURSKI Zdzisław
Urodził się w 1922 w Częstochowie. W czasie wojny uczył się malarstwa w krakowskiej Kunstgewerbeschule, pod kierunkiem F. Pautscha. W 1945 zaczął pracować, jako scenograf, później aktor teatralny. W 1957, jako członek "Grupy 57", wziął udział w II Wystawie Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Był zbliżony do artystów skupionych w kręgu "Krzywe Koło". W tym czasie interesował się taszyzmem, później tworzył "obrazy trójwymiarowe", na których eksponował przede wszystkim fakturę: na płótnie lub desce rozmazywał gęstą farbę.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Zapis "* opłata droit de suite" oznacza obiekty, podlegające opłacie tzw. droit de suite, tj. prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymywania wynagrodzenia z tytułu dokonanych zawodowo odsprzedaży oryginalnych egzemplarzy dzieł. Powyzsza opłata jest obliczana zgodnie z art. 19 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. Nr 90, poz. 631 z późn. zmianami).
Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl