tempera na sklejce, 46 x 32 cm, sygnowany p.d. "Z LACHUR" i na odwrocie olejem "PRZYSZŁY / RABIN / mal ZLachur"
Studiował w ASP w Krakowie (1945). W latach 1946-1952 kierował Studiem Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Malarstwo jego obejmuje m.in. takie tematy jak: Rozstrzelanie proroków, Matka walcząca w getcie, s. Brał udział w wielu wystawach w kraju i za granicą, m.in. wystawie Młodej Plastyki w warszawskim Arsenale (1955), Wystawie malarstwa w Muzeum Narodowym w Warszawie (1961) i Międzynarodowej wystawie "Getto Warszawskie" w Amsterdamie (1961). Miał też wiele wystaw indywidualnych, m.in. w Londynie (1961) i kilkakrotnie w Salonie "Nowej Kultury" w Warszawie. Jego prace znajdują się w zbiorach m.in. Muzeów Narodowych w Krakowie i Warszawie, Żydowskiego Instytutu Historycznego, Muzeum Martyrologii Żydów w Paryżu i Muzeum w Hajfie.
Malarz, rysownik, autor ilustracji książkowych, pionier w dziedzinie filmu rysunkowego. Studiował w krakowskiej ASP, w pierwszej połowie lat 50. pracował w Studiu Form Rysunkowych w Bielsku-Białej. Brał udział w licznych wystawach krajowych i zagranicznych, m.in. w Wystawie Młodej Plastyki w Arsenale w 1955, w Międzynarodowej Wystawie "Getto" w Amsterdamie, 1961. W 1961 przenosi się z Katowic do Warszawy. Tematycznie twórczość artysty wiąże się w istotnym stopniu z jego postawą ideowo-moralną, piętnuje okrucieństwo faszyzmu (cykle zagłady getta i rozstrzelań), zwraca uwagę na dramat alkoholizmu, prostytucję. Lachur posługuje się dynamiczną, często drapieżną formą, której uproszczony rysunek i oszczędny kolor zbliża go do twórczości Picassa. Prace artysty znajdują się m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie i w Muzeum Martyrologii Żydów w Paryżu.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl