technika własna [print], 29 x 29 cm na arkuszu 43 x 43 cm, sygnowana ołówkiem p.d. "Zbig /2007", pośrodku tytuł pracy. odbitka 5/10. praca opatrzone pieczątką "ZBIG" oraz suchym okrągłym tłokiem "ZBIG VISION LTD. / CORPORATE/SEAL/1985 / NEW YORK".
Film zrealizowany w SMFF Se-ma-for, Łódź w 1973 r. był audiowizualna próbą oddania charakteru jazzowego koncertu, którego głównym bohaterem jest Zbigniew Namysłowski. Praca dyplomowa i reżyserski debiut.
Zbigniew RYBCZYŃSKI - artysta sztuk wizualnych, autor eksperymentalnych filmów animowanych, operator, twórca wideo. Studiował w łódzkiej Filmówce. Pracował w łódzkim Studio Małych Form Filmowych Se-mafor; tu zrealizował swoje wielkie dzieło Tango, nagrodzone Oskarem w 1982 roku. Jest autorem wielu wybitnych filmów, laureatem nagród takich jak Emma, Srebrny Lew, The Golden Gate Award, posiadaczem patentów w dziedzinie udoskonalenia obrazu elektronicznego, doktorem honoris causa łódzkiej Wyższej Szkoły Filmowej. Pracował na uniwersytetach w Nowym Jorku, Kolonii, Tokio. W latach 2009-2013 tworzył wrocławskie Centrum Technologii Audiowizualnych.
RYBCZYŃSKI Zbigniew
Zbigniew Rybczyński, urodzony w Łodzi, jest reżyserem filmów eksperymentalnych, operatorem i wykładowcą. Po ukończeniu liceum plastycznego w Warszawie pracował w Studiu Miniatur Filmowych. W 1969 r. podjął studia w PWSFTviT w Łodzi, gdzie uczestniczył w działaniach Warsztatu Formy Filmowej. Wszystkie swoje najważniejsze filmy, łącznie z Tangiem, za które jako pierwszy polski twórca otrzymał Oscara (1983), zrealizował w SE-MA-FORze w Łodzi. Po przeniesieniu się do Stanów Zjednoczonych tworzył prace techniką wideo i i High Definition.
Niezwykłą popularność i przydomek Big Zbig zdobył jako autor wideoklipów do muzyki m.in. Simple Minds, Micka Jaggera czy Johna Lennona oraz innowacyjnych i urzekających wirtuozerią filmów Steps (1986), Czwarty wymiar (1988) i Orkiestra (1990), które przyniosły mu wielkie uznanie światowej krytyki i publiczności. Od 1987 r. do 1994 roku prowadził własne studio, które wyposażył w najnowocześniejszą wówczas aparaturę HDTV. Oprócz Oscara, Zbig ma na swoim koncie liczne wyróżnienia i nagrody, m.in. Emmy, The Golden Gate Award na Festiwalu Filmowym w San Francisco, nagrody Electronic Cinema Festival w Tokio i w Montreaux, MTV, American Video Awards, Monitor Awards czy the Billboard Music Video Award. Za Orkiestrę otrzymał nagrodę Prix Italia przyznawaną produkcjom telewizyjnym za najwyższe wartości artystyczne.
Pracował na wielu uczelniach: PWSFTviT w Łodzi, Columbia University w Nowym Yorku, Akademii Sztuki Medialnej (KHM) w Kolonii, obecnie jest profesorem na Yoshiba University of Art and Design w Tokio.
Jednocześnie Zbig prowadził badania nad obrazem i efektami specjalnymi, które doprowadziły go do własnych rozwiązań w sferze obrazu elektronicznego, zastosowanych w przemyśle filmowym i telewizyjnym i przyniosły autorowi amerykańskie patenty techniczne.
Rybczyński w roku 2008 otrzymał od Ministra Kultury medal Gloria Artis, Łódzka Szkoła Filmowa przyznała mu tytuł doktora Honoris Causa, otrzymał również przyznawaną przez kolegium artystów prestiżową nagrodę im. Katarzyny Kobro.
Obecnie Rybczyński pracuje wspólnie ze znanym izraelskim pisarzem Eli Barburem nad dwugodzinnym filmem pod roboczym tytułem "The Short History of White People", który będzie portretować los Żydów w historii europejskiej cywilizacji.
Zbig Rybczyński - znany autor eksperymentalnych filmów animowanych, prac wideo i wideoklipów, laureat Oscara oraz pierwszy twórca, który sięgnął po telewizję wysokiej rozdzielczości. Jego prace łączą spektakularne eksperymenty i inwencję formalną z niezwykłym poczuciem humoru i liryki obrazu. Artysta w swych poszukiwaniach poruszający się po wspólnym obszarze kina, telewizji i sztuki. Należy do ulubieńców zarówno krytyki, jak i publiczności.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl