W latach 1950-1956 studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom obronił w pracowni prof. Kazimierza Tomorowicza. W czasie kilkumiesięcznego pobytu w Paryżu w 1962 roku zetknął się z André Bretonem oraz artystami związanymi z surrealizmem. Swój indywidualny, liryczny styl o nostalgicznym klimacie ukształtował właśnie pod wpływem m.in. fascynacji surrealizmem i egzystencjalizmem. Uczestniczył w kilku wystawach tej grupy w Paryżu. Reprezentował sztukę polską na wielu prestiżowych wystawach międzynarodowych. Jego prace znajdują się w zbiorach najważniejszych muzeów w Polsce i na świecie oraz w zbiorach i kolekcjach prywatnych. O twórczości artysty czytamy: "To humanista i erudyta, który uprawia poezję słowa i obrazu, opartą na tradycji antycznej, symbolu i wiedzy tajemnej. W obrazach i rysunkach budowanych z określonych przedmiotów, które utraciły funkcjonalność na rzecz wartości symbolicznych, łączy znakomicie konkret i umowność, wprowadza także pismo jako znak graficzny i formę przekazu treściowego. Charakterystyczna jest też dla jego sztuki precyzja warsztatowa, łączenie różnych starych i współczesnych technik malarskich (olej, tempera, gwasz, akwarela, akryl) i rysunkowych, obejmujących także sztukę preparowania papieru" (Malarstwo polskie, pr. zb. pod red. Janusza Foglera, Warszawa 1997).
Studiował w warszawskiej ASP (1950-56). Zajmował się różnymi dziedzinami nauki: matematyką, kulturą wschodu, pasjonował się kabalistyka. Łącząc w swoich kompozycjach znaki, cyfry i litery osiągał efekty symboliczne i surrealistyczne. Brał udział w III Wystawie Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w 1959. Jest laureatem Nagrody Krytyki Artystycznej im. Cypriana Kamila Norwida. W 1956 ukończył warszawską ASP (pracownia Kazimierza Tomorowicza). W 1962 przebywał we Francji i brał udział w wystawie "Le Mouvement Surréaliste et le Mouvement Phases" w Paryżu. Uprawia sztukę surrealistyczną, świadczącą o fascynacji wiedzą ezoteryczną. W latach 60. komponował swe obrazy ze znaków magicznych, symboli i rekwizytów, także sentencji i dłuższych tekstów. W latach 70. i 80. malował ezoteryczno-magiczne pejzaże, przedstawiające zazwyczaj fragmenty antycznej architektury, ponad którymi unoszą się symboliczne przedmioty "Vale ergo polia, Et ibam in profundis". Otrzymał Nagrodę Krytyki Artystycznej im. C.K. Norwida oraz Nagrody im. J. Cybisa.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl
Uwaga! Zmiany!
Pragniemy poinformować Państwa, że w roku 2009 zmianie uległa wysokość opłaty organizacyjnej Domu Aukcyjnego OSTOYA, doliczanej do ceny zakupu. Od 7 lutego 2009 roku wynosić ona będzie 15%.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl