Linoryt na metalu, papier czerpany; 41,5 x 29,5 cm Sygnowany p. d.: Bylina Zbigniew 1988 | l. d.: litografia na metalu | ś. d.: Stare Miasto 3/10
Uprawia głównie malarstwo (portrety, martwa natura, pejzaże, kwiaty) oraz grafikę warsztatową i użytkową. Stosuje także oryginalną technikę - grafikę na szkle (lustrze). Ponad 1500 prac artysty znajduje się w zbiorach prywatnych w kraju oraz zagranicą (w Europie, Ameryce Północnej, Japonii, Australii). Podczas prawie trzydziestoletniej pracy twórczej artysta brał udział w ponad 30 wystawach indywidualnych i zbiorowych. Na początku lat dziewięćdziesiątych na zaproszenie firmy Kawai przebywał w Japonii (gdzie jego prace prezentowane były na 8 wystawach). Owocem tej podróży był cykl grafik i gwaszy przedstawiających pejzaże i architekturę drewnianą Japonii. Z okazji 20-lecia pracy artystycznej artysty w roku 1999 został wydany album prezentujący twórczość Zbigniewa Byliny. Widok sprzed roku 1944. Kościół św. Anny ukazany został od strony prezbiterium - z ul. Źródłowej. Widoczne są gotyckie prezbiterium, barokowe: szczyt tylnej elewacji, hełm wieży oraz kaplica bł. Ładysława z Gielniowa przekryta kopułą z latarnią. Utrwalone zostały niezachowanie kamienice mariensztackie - w tym na ul. Źródłowej 5 z charaktery-styczną latarnią na fasadzie.
Uprawia głównie malarstwo (portrety, martwa natura, pejzaże, kwiaty) oraz grafikę warsztatową (pejzaż miejski) i użytkową. Stosuje także oryginalną technikę - grafikę na szkle (lustrze). Ponad 1500 prac artysty znajduje się w zbiorach prywatnych w kraju, a także w Europie, Ameryce Północnej, Japonii, Australii. Artysta brał udział w ponad 30 wystawach indywidualnych i zbiorowych. Na początku lat dziewięćdziesiątych na zaproszenie firmy Kawai przebywał w Japonii (gdzie jego prace prezentowane były na 8 wystawach). Owocem tej podróży był cykl grafik i gwaszy przedstawiających pejzaże i architekturę drewnianą Japonii. Z okazji 20-lecia pracy artystycznej artysty w roku 1999 został wydany album prezentujący twórczość Zbigniewa Byliny.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych.
Formy zgłoszenia: Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail: 022 818 94 68
0693 108 148
mail: aukcje@artinfo.pl
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl