1992 obiekt fotograficzny, odbitki żelatynowo-srebrowe, drewno, sznurek, szkło, 8 x 32 x 8 cm, dedykowana skrzynka: 14 x 40 x 12,5 cm, sygn. i opis "SCHOOL TRIP. 1992 / W. PRAŻMOWSKI, POLAND" na spodzie obiektu unikat
Obiekt fotograficzny ma swoje wyraźne miejsce w twórczości Prażmowskiego, a archiwalna fotografia rodzinna to motyw często przez niego wykorzystywany. Przedstawiony obiekt nawiązuje do szkolnej wycieczki nieżyjącego ojca artysty, którą odbył do Krakowa w 1934 r. Nie raz pokazywał on synowi swoją fotografię klasową, wskazując na niej siebie - jedną z kilkudziesięciu malutkich twarzy. Prażmowski powiększył wizerunki chłopców i zbudował obiekt, w którym ojciec został wyróżniony małym szkiełkiem na boku "szkolnego autobusu". Prototyp obiektu znajduje się w depozycie CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie. Fotografia ukazująca prototyp tego obiektu została opublikowana w monografii Wojciech Prażmowski. Fotografie z lat 1987-1997 (Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe, 2002).
Fotografią zajął się w 1968 roku (udział w Ogólnopolskiej Wystawie Fotografii Artystycznej w Częstochowie). Ukończył Szkołę Fotografii Twórczej w Brnie w roku 1975. Wziął udział w blisko 300 wystawach fotograficznych w kraju i za granicą. Od 1977 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Prowadzi zajęcia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, Telewizyjnej i Filmowej w Łodzi oraz ASP w Poznaniu. Mieszka i tworzy w Częstochowie.
Filmografia: Mastars and Tidend, directed by Birgitta Wegelius, Yleisradio, TV1 Finland, 1997; Wojciech Prażmowski entretien avec Pierre Devin, directed by Bruno Trompier, Paris Audiovisuel, France 1997; Portret wewnętrzny reżyseria Łukasz Wylężałek TV2 Poland 1994.
Prace w zbiorach: Muzeum Narodowe, Wrocław; Muzeum Sztuki, Łódź; Museum of Modern Art., New York; Museet for Fotokunst, Odense; CRP, Douchy; Musee de l`Elysee, Lausanne; Nihon University, Tokyo; Srtiped House Museum of Art., Tokyo.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl