Rysunek z książki WuEsBe - wiersze rysunki , 2006 r.
marker/folia transparentna, 7,5 x 10 cm sygnowany i datowany na odwrociu: 'WB 06'
Przemysław Matecki, biorąc za punkt wyjścia wydzieliny i śmieci (również w sensie dosłownym) współczesnej kultury wizualnej i materialnej, wytwarza malarskie byty - obrazy, obiekty, instalacje - o wysokim stopniu wyrafinowania. w swoich pracach łączy prasowe zdjęcia i reprodukcje ze szlachetnym, malarskim kamuflażem. Sztuka Mateckiego ma wymiar radykalny i eksperymentalny, bywa wulgarna, flirtuje z pornografią i polityką, by w końcu przeciągnąć złe moce na swoją stronę. Charakterystyczna dla niego jest specyficzna, nieakademicka czułość dla obrazu malarskiego i zarazem kontrkulturowa energia, która sprawia, że jego obrazy - składane z abstrakcyjnej materii farby i z cytatów, z wyrwanych z gazet zdjęć - żyją prawdziwym życiem, tu i teraz. Polski grafik, twórca rysunków, performance, eksperymentalnych filmów animowanych, muzyki alternatywnej, poeta. Absolwent poznańskiej ASP, studiował w pracowni Audiosfery prof. Leszka Knaflewskiego. Lider grup muzycznych KOT i NIWEA. Współtwórca grupy artystycznej PENERSTWO. Jako artysta używa zazwyczaj zdrobniałej formy swojego imienia - Wojtek. Jego prace wynikają wprost z obserwacji rzeczywistości, nawiązują na przykład do zasłyszanej mowy potocznej. Wiele z nich stanowi wyraz fascynacji muzyką i zjawiskami dźwiękowymi. W 2009 roku artysta był nominowany do nagrody "Spojrzenia" przyznawanej przez Deutsche Bank przy współpracy z warszawską Zachętą. Jego były prace wystawiane w Centrum Sztuki Współczesnej i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, a także w Instytucie Sztuki Współczesnej Kunst-Werke w Berlinie. Indywidualne wystawy Bąkowskiego odbyły się m.in. w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. W 2009 roku wziął udział w wystawie "The Generational: Younger than Jesus" w New Museum w Nowym Jorku.
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl