olej, płótno 63,7 x 86,3 sygnowany u dołu po prawej: "Wł. Nałęcz 1931"
W 1920 r. Nałęcz zakupił posiadłość koło Rozewia, wybudował tam willę "Nałęczówkę" i spędzał tam sezony letnie, malując Bałtyk. Tam powstał ten obraz i inne, w pewnym stopniu analogiczne. Urodzony w Kijowie i tam uczył się, po czym wstąpił na Akademię Petersburską, gdzie specjalizował się w malarstwie pejzażowym pod kierunkiem I. Ajwazowskiego, który zaraził go miłością do morza. Następnie odbył "podróż studyjną" po Europie zachodniej, dłużej pozostając (i studiując) w Düsseldorfie. Studia ukończył z wyróżnieniem w Petersburgu. 1893-99 pracował w Paryżu, 1899-1906 w żytomierzu prowadził szkołę artystyczną, po czym na stałe przeniósł się do Warszawy. Był popularnym pejzażystą, a szczególnie marynistą.
NAŁĘCZ Włodzimierz
Urodził się w Kijowie w 1865r, zmarł w Jeruzal k. Skierniewic w 1946r.
Po ukończeniu studiów w petersburskiej ASP kształcił się w Paryżu. W latach 1892 i 1903 odbywał podróże po Europie. Specjalizował się w pejzażach morskich; w 1920 r. założył pracownię w Lisim Jarze, gdzie prowadził letnie kursy pejzażu morskiego. W 1922 r. zorganizował "Koło Marynistów Polskich". Większość jego dorobku artystycznego zaginęła w czasie wojny.