Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
WOŁKOWSKI Władysław | Komplet czterech taboretów, lata 60. XX w.

Władysław WOŁKOWSKI (1902 - 1986)

Komplet czterech taboretów, lata 60. XX w.

metal, 42,5 x 30 x 30 cm

W 1920 roku uczył się w Szkole Rzemiosł Budowlanych w Kazimierzu Dolnym u Jana Koszczyc Witkiewicza, po jej ukończeniu w 1923 roku rozpoczął dwuletnią naukę w warszawskiej Szkole Instruktorów Przemysłu Ludowego. W 1926 roku rozpoczął studia w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie. Studiował na Wydziale Pegagogicznym, Malarstwa u Mieczysława Kotarbińskiego i na Wydziale Architektury Wnętrz u Wojciecha Jastrzębowskiego. Dwukrotnie odbywał praktyki w szkołach rzemieślniczych i w zakładach wikliniarskich. W 1934 roku obronił dyplom ukończenia studiów. Od 1937 przez rok był kierownikiem artystycznym pracowni rzemiosła w Zakładzie dla Ociemniałych w Laskach, w tym samym roku uczestniczył w tworzeniu polskiego pawilonu na Wystawę światową w Paryżu. Od 1938 roku kierował modelarniami w Państwowym Instytucie Robót Ręcznych, Związku Izb Rzemieślniczych oraz w Muzeum Rzemiosła i Sztuk Stosowanych. Za namową Wojciecha Jastrzębowskiego zaczął projektować dla Spółdzielni Artystów Plastyków "Ład". Od 1945 roku rozpoczął wieloletnią współpracę z Biurem Nadzoru Estetyki Produkcji, Cepelią i Przedsiębiorstwem Wystaw i Targów Zagranicznych, został wówczas mianowany naczelnikiem Departamentu Kształcenia Artystycznego w Ministerstwie Kultury i Sztuki. Od 1953 roku zaangażował się w pracę pedagogiczną, uczył wikliniarstwa w wielu szkołach i na kursach rzemieślniczych. W 1957 roku powrócił na rok do nauki ociemniałych w zakładzie w Laskach. Tworzył projekty mebli i przedmiotów codziennego użytku. W 1957 roku zaprojektował komplet mebli na zamówienie dworu królewskiego Belgii. Od 1968 roku poświęcił się projektowaniu arrasów tworzonych ze sznurka, drewna i metalu. Twórczość Władysława Wołkowskiego powstawała w oparciu o naturalne materiały, posługiwał się wikliną, słomą, sznurem lnianym i konopnym, trzciną, drewnem i bambusem. W bogatym dorobku artysty należy zauważyć tworzony przez wiele lat cykl "Strojeńce polskie", kompozycje ze sznura konopnego na drewnianej lub wiklinowej ramie. W Olkuszu, w zabytkowym Dworze Machnickich znajduje się Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego, wśród eksponatów znajdują się meble, kompozycje z wikliny, makaty, patery i figury.

PODATK I OPŁATY:
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) - w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych - w wysokości 15%.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
WOŁKOWSKI Władysław
Władysław Wołkowski - architekt wnętrz. Studiował w latach 1920-23 w Szkole Rzemiosł Budowniczych w Kazimierzu Dolnym, w latach 1923-25 w Szkole Instruktorów Przemysłu Ludowego w Warszawie, następnie w 1926-34 na Wydziale Malarstwa i Wydziale architektury wnętrz na ASP w Warszawie.
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.

Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.

Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl