Plakat filmowy - Przygoda na Mariensztacie, 1953 r.
offset/papier, 100 x 68,5 cm sygnowany w druku p.d.: 'W. CHMIELEWSKI'
W 1968 ukończył Technikum Mechaniczno-Elektryczne w Bydgoszczy, po czym odbył służbę wojskową w Wojskowej Kolumnie Transportu Samochodowego (1968-1970). W latach 1970-1975 studiował sztuki piękne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika pod kierunkiem Stanisława Borysowskiego. Od ukończeniu studiów pracuje na UMK, w latach 1981-1982 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Artystyczno-Pedagogicznego. W 1983 roku otworzył przewód kwalifikacyjny na stanowisko adiunkta, a w 2001 roku otrzymał tytuł profesora oraz stanowisko profesora nadzwyczajnego UMK. Zajmował się scenografią teatralną i telewizyjną, jest twórcą realizacji wystawienniczych, małej architektury, wnętrz oraz promocji i reklamy wizualnej, animatorem kultury, autorem publikacji w wydawnictwach naukowych i artystycznych. Zajmował się również działalnością publicystyczną, m.in. na łamach lokalnego dodatku "Gazety Wyborczej". Był inicjatorem powołania na Wydziale Sztuk Pięknych UMK kierunku Edukacja Artystyczna. Członek "Grupy Działania" oraz "Grupy 111". Jest także współautorem projektu Małe ojczyzny (promującego lokalne inicjatywy kulturowe i edukacyjne) oraz działań wokół jego realizacji w ramach Fundacji Kultury (wraz z Izabellą Cywińską i Stefanem Starczewskim).
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
CHMIELEWSKI Witold Andrzej
Urodził się w 1949 w Toruniu; w 1975 ukończył Wydział Sztuk Pięknych na tamtejszym UMK. W 1974 nazwał się reprezentantem "podrealizmu" (w odróżnieniu od socrealizmu), a swoją wystawę zorganizował w stołówce Stoczni Gdańskiej. Jego sztuka zbliżona była do twórczości grupy "Wprost" i A. Wróblewskiego. Od połowy lat 80-tych zajmuje się scenografią. Wraz z bratem, Bogdanem i W. Smużnym stworzyli "Grupę 111".
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl