W 1982 roku rozpoczął studia na Wydziale Rzeźby na Uniwersytecie Sztuk Pięknych Mimar Sinan w Istambule. W latach 1986-87 studiował na warszawskiej ASP, następnie wyjechał do Wrocławia, gdzie rozpoczął studia w tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych. W 1991 roku obronił dyplom z rzeźby w pracowni prof. Leona Podsiadły. Zajmuje się głównie malarstwem olejnym i rzeźbą, do której używa przeważnie gliny, brązu, kamienia i stali. Artysta jest działaczem ZPAP oraz członkiem stowarzyszeń artystycznych: ,,Fabryka Sztuki", ,,Składnica Sztuki" i ,,Grupa Hoovera". Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych zarówno w kraju, jak i za granicą. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Warszawie, Londynie, Brukseli.
Wit Bogusławski dzieli swoje życie zawodowe między trzy pasje: rzeźbę, malarstwo projektowanie wnętrz.
Jest członkiem ZPAP oraz Stowarzyszeń Fabryka Sztuki i Składnica Sztuki.
Uczestniczy w licznych plenerach i wystawach, jego prace są w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
Swoje studia rozpoczął w 1982 r. na Akademii Sztuk Pięknych w Istambule, gdzie przez cztery lata kształcił swoje umiejętności na Wydziale Rzeźby, doskonaląc swój warsztat. Stąd pochodzą jego pierwsze prace inspirowane barwnymi postaciami z Bliskiego Wschodu oraz egzotycznymi krajobrazami i architekturą.
W 1986 roku przeniósł się do kraju i kontynuował studia na Wydziale Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
W latach 1987-1991, aby poszerzyć swoje umiejętności artystyczne, studiował na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Pracowni Profesora Leona Podsiadłego w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu - obecna ASP, gdzie uzyskał dyplom z rzeźby.
Jako wszechstronny artysta z łatwością oswaja każdy materiał. Tworzy w glinie, brązie, stali i kamieniu. Jest też autorem unikatowej ceramiki z porcelitu i szamotu. W piękny sposób potrafi ożywić przydrożne kamienie, zdobiąc je i powlekając kolorowym szkliwem.
W jego pracach malarskich możemy znaleźć liczne portrety, ale z równym upodobaniem maluje architekturę, pejzaże i akty.
W malarstwie z ostatnich lat, możemy wyróżnić nurt rzeźbiarski. Prace te, choć stworzone pędzlem na płótnie, posiadają twardość i chropowatośc kamienia. Jest to cykl, przedstawiający zręcznie zakamuflowane postaci i twarze ludzkie, wyryte w skale, które wyrażają emocje i pasje autora oraz ukazują, że jego sztuka obraca się cały czas w kręgu rzeźby.
Z dużą przyjemnością artysta realizuje się również w bardziej komercyjnych dziedzinach sztuki, jakimi są scenografia i projektowanie wnętrz. Zrealizował na zlecenie Polsatu scenografię do cyklu programów o tematyce turystycznej a obecnie realizuje swoje wizje, dla odbiorców prywatnych zainteresowanych unikatowym wystrojem wnętrz.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Praca nr 42 objęta jest opłatą droit de suite.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl