Cesarz Franz Josef z grupą myśliwych. Scena po polowaniu, 1876
płaskorzeźba w drewnie lipowym, rama rzeźbiona, barwiona na czarno, 62 x 77,5 cm,( wym. z ramą ) 95 x 115 cm, sygn. ryta p.d.: W. Fuglister 1876; rama sygn. rytym monogramem W.F. i pełnym nazwiskiem z datą.
Rzeźbiarz austriacki, związany ze środowiskiem artystycznym Karlsruhe. Urodził się w Wiedniu, gdzie studiował u Otto Königa. W 1889 zamieszkał we Frankfurcie, a następnie w Karlsruhe, gdzie wykonał prace dekoracyjne we wnętrzu Palais des Erbgrossherzogs. Jego autorstwa jest również dekoracja wnętrza Friedrichsbau na zamku w Heidelbergu, oraz wnętrza kościoła ewangelickiego w Rorschach w Szwajcarii.
Cesarz Franz Josef często brał udział w polowaniach, będąc zapalonym myśliwym odwiedzał swoje tereny łowieckie w licznej asyście, wielokrotnie towarzyszyli mu monarchowie innych państw. W zamku myśliwskim Murzsteg gościł m. in. cara Mikołaja II. Poza Schloss Murzsteg chętnie odwiedzał inne myśliwskie chateaux - Eisenerz i Radmer w Styrii, Langbathsee koło Salzburga, Offensee w Górnej Austrii.
FŰGLISTER Wilhelm
Rzeźbiarz austriacki, związany ze środowiskiem artystycznym Karlsruhe. Urodził się w Wiedniu, gdzie studiował u Otto Königa. W 1889 zamieszkał we Frankfurcie, a następnie w Karlsruhe, gdzie wykonał prace dekoracyjne we wnętrzu Palais des Erbgrossherzogs. Jego autorstwa jest również dekoracja wnętrza Friedrichsbau na zamku w Heidelbergu, oraz wnętrza kościoła ewangelickiego w Rorschach w Szwajcarii.Cesarz Franz Josef często brał udział w polowaniach, będąc zapalonym myśliwym odwiedzał swoje tereny łowieckie w licznej asyście, wielokrotnie towarzyszyli mu monarchowie innych państw. W zamku myśliwskim Murzsteg gościł m. in. cara Mikołaja II. Poza Schloss Murzsteg chętnie odwiedzał inne myśliwskie chateaux - Eisenerz i Radmer w Styrii, Langbathsee koło Salzburga, Offensee w Górnej Austrii.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl