olej na tekturze, 27,7 x 21,2 cm, sygnowany l.d. "M.W.Czepita"
Nieoczekiwana u tego artysty swobodna impresja malowniczego motywu. Zapewne bardzo wczesny, sprzed okresu "modnego portrecisty".
Malarz warszawski związany z Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych. Wykształcony na krakowskiej ASP pod kierunkiem m.in. J.Pankiewicza. Znany głównie jako malarz "salonowych" portretów. Jego obrazy nie powstałe na zamówienie wykazują znacznie wyższy poziom.
CZEPITA Wiktor Michał
W latach 1903-1907 studiował w ASP w Krakowie u F. Cynka i J. Pankiewicza. Po studiach przeniósł się do Warszawy, gdzie od 1909r. zaczął wystawiać swoje prace. W 1930r. dostał stypendium, dzięki któremu odbył podróż do Hiszpanii. Należał do SAP Pro - Arte i "Grupy Dwunastu". Tematem jego prac były kwiaty, pejzaże, portrety oraz wizerunki koni. Jego obrazy można oglądać m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie i Krakowie.