monotypia/papier, 30,4 x 42 cm (arkusz) sygnowany ołówkiem na odwrociu: 'Lange'
Wybitny scenograf teatralny. W 1939 ukończył ASP w Warszawie u profesora Tadeusza Pruszkowskiego. Tuż przed wybuchem wojny zadebiutował jako scenograf, w reżyserowanym przez Henryka Wicińskiego spektaklu "Niemy kanarek". Po wojnie związał się na krótko z teatrem lubelskim, potem ze scenami Teatrów Dolnośląskich we Wrocławiu, gdzie m.in. projektował scenografię do "Pana Jowialskiego" i "Mazepy". Od sezonu 1951-52 na 36 lat swoje życie poświęcił Teatrowi Śląskiemu im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, w którym stworzył oprawę plastyczną do ponad 100 spektakli. W dorobku twórczym pozostały scenografie do przedstawień realizowanych w teatrach całej Polski (około 240). W opinii znawców teatru uchodził za prekursora surrealizmu w scenografii polskiej. Często porównywano go z Szajną, Kantorem, Majewskim. Wielokrotnie podkreślano malarskość opracowań scenograficznych, niezwykłą plastykę oraz indywidualny charakter. Uczestniczył w wystawach okręgowych i ogólnopolskich, m.in. w wystawie malarstwa w Muzeum Narodowym w Warszawie (1961), wystawie scenografii w Warszawie (1962) i wystawie scenografii polskiej w warszawskiej Zachęcie (1979). - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%. - Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
LANGE Wiesław
W 1939 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Uczestniczył w wystawach okręgowych i ogólnopolskich, m.in. na Wystawie malarstwa w Muzeum Narodowym w Warszawie (1961), Wystawie scenografii w Warszawie (1962) i Wystawie scenografii polskiej w warszawskiej Zachęcie (1979).
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl