Seria ośmiu numerowanych kart z widokami morza i portów, częściowo opisanych przez autora, pozycja 1, 2, 8 sygnowane. Wszystkie prace na odwrocie opatrzone numerami odręcznymi 453-459, 450 i 1912 oraz pieczęcią z napisem "Museum Stettin". W katalogu dzieł Hollara autorstwa Partey`a wymieniane jako pozycje 1248-1255. 1. Haarlem, 5 x 12,6 cm (arkusz) Sygnowany l.d. - "WHollar fecit" (inicjały wiązane) 2. Potrójny przybój, 5 x 12,5 cm (arkusz) Sygnowany l.d. - "WHollar fecit" (inicjały wiązane) 3. Cztery statki na wzburzonym morzu, 4,9 x 12,5 cm (arkusz) 4. Vesep, Muyen, Amsterdam, 5 x 12,7 cm (arkusz) 5. Puste piaszczyste wydmy, 5 x 12,5 cm (arkusz) 6. Naerden, 5 x 12,8 cm (arkusz) 7. Liczne statki na spokojnym morzu, 5 x 12,6 cm (arkusz) 8. Palisada i płaski brzeg, 4,9 x 12,2 cm (arkusz) Sygnowany l.d. - "Wenceslaus Hollar inu. et sc." Grafik czeski, pochodzący z Pragi. W 1619 r. wyjechał do Frankfurtu nad Menem, gdzie został uczniem M. Meriana. Podróżował po Niemczech, wykonując rysunki i grafiki z widokami miast, które odwiedzał, m.in. Strasburga, Frankfurtu, Kolonii. Tam poznał T. Howarda, hrabiego Arundel, ambasadora Ferdynanda II, z którym powrócił do Pragi, a następnie udał się do Wiednia i do Anglii, gdzie przybył w 1637 r. Został przedstawiony na dworze Karola I i pozostawał w łaskach króla do 1645 r. Ilustrował w grafice uroczystości z okazji przybycia Marii Medyceuszki do Anglii. Po wybuchu wojny domowej w 1645 r. wraz ze swoim mecenasem T. Howardem schronił się w Amsterdamie, następnie, po objęciu tronu przez Karola II, powrócił do Anglii, jednak nie udało mu się odzyskać dawnej pozycji. W 1655 r. wyprawił się z lordem Howardem w podróż do Afryki z misją wykonania dokumentacyjnych rysunków i grafik. Do końca życia, podobnie jak wcześniej w Niemczech, rysował i rytował widoki miast - Lincoln, Southwell, Yorku. Był mistrzem w technice akwaforty, wprowadził tę sztukę w Anglii. Jego dorobek to nie mniej niż 2730 prac. Kompletna seria stanowi dużą rzadkość antykwaryczną.
HOLLAR Wenzel
Grafik czeski, pochodzący z Pragi. W 1619 r. wyjechał do Frankfurtu nad Menem, gdzie został uczniem M. Meriana. Podróżował po Niemczech, wykonując rysunki i grafiki z widokami miast, które odwiedzał, m.in. Strasburga, Frankfurtu, Kolonii. Tam poznał T. Howarda, hrabiego Arundel, ambasadora Ferdynanda II, z którym powrócił do Pragi, a następnie udał się do Wiednia i do Anglii, gdzie przybył w 1637 r. Został przedstawiony na dworze Karola I i pozostawał w łaskach króla do 1645 r. Ilustrował w grafice uroczystości z okazji przybycia Marii Medyceuszki do Anglii. Po wybuchu wojny domowej w 1645 r. wraz ze swoim mecenasem T. Howardem schronił się w Amsterdamie, następnie, po objęciu tronu przez Karola II, powrócił do Anglii, jednak nie udało mu się odzyskać dawnej pozycji. W 1655 r. wyprawił się z lordem Howardem w podróż do Afryki z misją wykonania dokumentacyjnych rysunków i grafik. Do końca życia, podobnie jak wcześniej w Niemczech, rysował i rytował widoki miast - Lincoln, Southwell, Yorku. Był mistrzem w technice akwaforty, wprowadził tę sztukę w Anglii. Jego dorobek to nie mniej niż 2730 prac. Kompletna seria stanowi dużą rzadkość antykwaryczną.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl