Olej, płótno; 54 x 81 cm Sygnowany p.d.: Waldemar Sieczka 2005 Na odwrocie podpis: Waldemar Sieczka 2005
Waldemar Sieczka jest znany przede wszystkim jako rzeźbiarz (wyposażenie rzeźbiarskie kościołów w Siedlcach, Czołomyjach, Jedlance, Leśnej Podlaskiej, Białej Podlaskiej, Sdobolewie, jak też za granicą, USA, Szwecji, Francji, a zwłaszcza w Niemczech). I choć rzeźba jest głównym przedmiotem jego zainteresowań, artysta zajmuje się także malarstwem olejnym oraz grafiką. Bardzo ciekawe są szkice projektowe, świetne w ujęciach syntetycznych, jednakże w większości niszczone po wykonaniu dzieła.
W jaskrawych barwach rozpościera się widok na dolinę Bugu. Płaski teren pól i ściernisk, rzeka szeroko rozlana, wolno, leniwie płynąca, tak bogata w swej głębokiej barwie, wywołują miłe wspomnienie pogodnego, letniego zmierzchu nad wodą.
SIECZKA Waldemar
Waldemar Sieczka jest znany przede wszystkim jako rzeźbiarz (wyposażenie rzeźbiarskie kościołów w Siedlcach, Czołomyjach, Jedlance, Leśnej Podlaskiej, Białej Podlaskiej, Sdobolewie, jak też za granicą, USA, Szwecji, Francji, a zwłaszcza w Niemczech). I choć rzeźba jest głównym przedmiotem jego zainteresowań, artysta zajmuje się także malarstwem olejnym oraz grafiką.