brom, papier, 14 x 21,5 cm (każda), sygn., dat., opisane na odwrocie, na odwrocie dolnej fotografii dodatkowo pieczęć autorska, unikaty
Fotografie wykonane 11.05.1975 r. podczas częściowego zaćmienia Słońca przy pomocy lunety 100 cm. Powstało wówczas 16 negatywów 35 mm, z których artysta wykonał w 1981 r. 25 odbitek metodą luksografii i połączył w 5 osobnych cykli. Powstały w ten sposób ciągi obrazów, znaków sprowadzonych do syntezy. To "kontinuum wyobrażone" (terminologia M. Porębskiego), mogące trwać nieskończenie. Powstaje pytanie czy znak natury może stać się znakiem sztuki? Wystawy: Galeria Katowice (1981); "Polska fotografia intermedialna lat 80." Galeria Miejska Arsenał, Poznań (1988). Jeden z pięciu cykli znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
JAMA Waldemar
Od 1973 r. członek w ZPAF, wcześniej należał do Katowickiego Towarzystwa Fotograficznego. Absolwent ASP w Poznaniu. Dyplom uzyskał w 1997 r. Wykładowca ze stopniem profesora na ASP w Katowicach i w Gdańsku. W latach 60. swą działalność artystyczną opierał na grafizacji obrazu. Potem wykonywał fotografię o bardziej metaforycznym charakterze, ale z wpływami estetyki fotomedializmu. W latach 80. i 90. uprawiał "fotografię inscenizowaną", biorąc udział w ważnych wystawach w Polsce. Z lat 80. pochodzą prace operujące syntetycznym plakatowym skrótem oraz zdjęcia, w których kontynuując swe wcześniejsze zainteresowania, rejestrował w różnych regionach Polski strachy na ptaki, interesując się zawartym w nich rytuałem i towarzyszącym im zawsze pejzażem. W swej twórczości łączy różnorodne inspiracje i wpływy, np. nowoczesne akty, stare zdjęcia w najczęściej zgrafizowanym i neopiktorialnym stylu. W przekonywujący sposób potrafi wypowiadać się w dwóch konwencjach: dokumentalnej i inscenizacyjnej. Prace w zbiorach: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Historii Katowic, Stadtmuseum Esslingen, Musée de l'Elysée w Lozannie.
Informacje dla kupujących:
Artinfo.pl przyjmuje zlecenia kupna obiektów niesprzedanych na aukcji. Formy zgłoszenia:
Polecamy skorzystanie z funkcji "ZGŁOSZENIE KUPNA" znajdującej się przy każdym obiekcie.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl