2013 druk solwentowy, 62 × 50 cm, sygn., dat. i opis na odwrocie, oryginał, nakład: 1/3.
Rejestracja fotografii odbywała się średnioformatowym aparatem LUBITEL 166B. Fotomontaże budowane były za pomocą wielokrotnej ekspozycji lub poprzez kadry negatywu łączone stykowo i naświetlane na papier w ciemni. Powstały setki różnych rozwiązań-odbitek, były to poszukiwania relacji i kontekstów bytu człowieka w obecnym świecie. Czarno-białe odbitki, po uprzednim zeskanowaniu, poddawane były kolejnym nakładkom w postaci tekstur, uzyskanych ze starych banknotów. Inspiracją do takich rozwiązań formalnych były stare sztandary sakralne, które z reguły przechowuje się na tyłach naw bocznych kościoła i umieszcza w drewnianej konstrukcji, przypominającej szeregowy stojak. Do zrealizowania sztandaru nr 7 posłużyło mi zdjęcie sztandaru z kościoła Turskiego, położonego na terenie Wielkopolski. Wykonane i eksponowane na wzór pierwotnych proporców druki sztandarów dałyby dopiero ostateczny efekt instalacji.
Viola Kuś (1973) Opiekunka artystyczna i webmaster grupy n@płocie 2000-2005. Od 2006 roku związana ze Stowarzyszeniem ARTEfakty. Obecnie istotnym obszarem analizy artystki są zagadnienia z zakresu neurokognitywistyki, m.in. obserwacja i analiza kondycji neuro-psycho-fizycznej człowieka w oparciu o długofalowe działania performatywne, a także projekty artystyczno-badawcze związane ze zjawiskiem języka intencjonalnego jako synonimu słyszalnego dźwięku w komunikacji między bytami ludzkimi i nie-ludzkimi. Od 2015 roku Prezes "Fundacji Artystyczno - Badawczej om - organizmy i maszyny w kulturze". Stypendystka Ministra Kultury RP 2004, 2007, 2011 i 2015. Prace artystki znajdziemy w zbiorach: MUZEUM HISTORII FOTOGRAFII w KRAKOWIE, CSW Znaki Czasu Toruń, Galerii 2piR w Poznaniu, w Galerii Bielskiej BWA, w kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy oraz w zbiorach prywatnych.
KUŚ Viola
Uprawia czynnie nadprodukcję myśli. Jako Prelegentka instaluje obrazy fotografowane, animowane, malowane, poruszając w nich często problemy społeczne i zjawiska dostrzegane w codziennym życiu, w relacjach międzyludzkich.
Od 2010 buduje własną markę w przestrzeni sztuki użytkowej i jest inicjatorką budowy społeczności ARTbag i kwartalnikaDI o prawie autorskim i ochronie dobra intelektualnego w działaniach sztuki najnowszej.
Stypendystka Ministra Kultury w 2004, 2007, 2011 roku.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl