olej/blacha, 100 x 100 cm sygnowany i datowany na odwrociu: 'twożywo 2005'
Praca, którą można było oglądać na ścianie galerii BWA Arsenał na poznańskim Rynku, została zaadaptowana na potrzeby pisma "Czas Kultury" oraz wystąpi jako eksponat podczas wystawy o takim tytule w galerii Program w Warszawie w 2006 roku. "Przetrwanie kultury" to praca wchodząca w cykl "Telementarza typograficznego", o którym sami twórcy mówią: "Telementarz typograficzny to tekst traktujący o totalnościach trwania i trwodze tszłowieka. Twardy tom te-literacji tykający trywialności, transcendencji i tandety. Tłumaczymy tam to i tamto, a także tęsknoty tłumu, tarapaty Tomka, traumy Tereski i trendy Tobiasza". Prace grupy Twożywo przemawiają językiem ironii, ukrytych podtekstów i grą słów zestawianych na zasadzie kontrastu. Atakują odbiorcę z murów kamienic, stron gazet, znaków drogowych i zakamarków ulic. Tym samym ma on tylko krótką chwilę, aby przeczytać, zrozumieć i zapamiętać przekaz lub wręcz przeciwnie - staje się on powodem do chwili zadumy, zatrzymania się i przemyśleń. Choć grupa rozpadła się w 2011 roku, jej twórczość nadal jest w środowisku artystycznym przedmiotem badań i dyskusji, a same prace zobaczyć można na wystawach głównych instytucji muzealnych i galeryjnych w kraju.
Grupa Twożywo założona została przez trzech młodych malarzy: Krzysztofa Sidorka, Mariusza Libela i Roberta Czajkę. Dwaj pierwsi tworzyli w niej do końca działalności. Artystów interesowała przestrzeń publiczna traktowana jako płaszczyzna komunikacji społecznej. Metody i media, jakimi się posługiwali, skierowane były do przechodniów, internautów, ogólnie rzecz biorąc do osób przypadkowych, przemieszczających się fizycznie lub wirtualnie po systemach komunikacyjnych i informacyjnych. Łączyli słowo z odpowiednim oznaczeniem graficznym. Uczestniczyli w 7 indywidualnych i 15 zbiorowych wystawach.
PODATKI I OPŁATY: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) - w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych - w wysokości 15%.
Grupa TWOŻYWO
Grupa Twożywo powstała w 1995 r. Założona została przez trzech młodych malarzy: Krzysztofa Sidorka, Mariusza Libela i Roberta Czajkę. Dwaj pierwsi działają w niej do dziś. Artystów interesuje przestrzeń publiczna traktowana jako płaszczyzna komunikacji społecznej. Metody i media, jakimi się posługują, skierowane są do przechodniów, internautów, ogólnie rzecz biorąc do osób przypadkowych, przemieszczających się fizycznie lub wirtualnie po systemach komunikacyjnych i informacyjnych. Łączą słowo z odpowiednim oznaczeniem graficznym.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl