Tomasz Sętowski Mieszka i tworzy w Częstochowie, wystawia w Nowym Jorku, Las Vegas i Dubaju. Jego prace kupują wybitne osobistości świata kultury i show bussinesu. Na jego temat ukazały się dwie publikacje albumowe przygotowane przez wydawnictwo "Muza? S A, ukazujące dorobek artysty na przestrzeni 20 lat. Obrazy Sętowskiego znajdują się w wielu znaczących kolekcjach prywatnych jak również muzealnych m.in. Muzeum Sztuki Fantastycznej w Szwajcarii, Galeria CFM w Nowym Jorku wystawia jego prace w otoczeniu Salvadora Dali, Leono Fini i Michaela Parkesa.
Studiował na kierunku artystycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, jednak sam twierdzi, że studia dały mu tylko teoretyczne przygotowanie i jest malarskim samoukiem. W 1991 roku został członkiem ZPAP. Po indywidualnym debiucie w kraju (wystawa w BWA, Częstochowa 1994), jego prace zostały włączone do wystawy objazdowej Surrealiści polscy prezentowanej w Polsce w latach 1995-1997. W roku 1998 zajęła się jego twórczością nowojorska galeria Stricoff Fine Art Ltd. Artysta reprezentuje popularny u publiczności nurt tzw. realizmu magicznego. Buduje swe kompozycje zazwyczaj strefowo, umieszczając w nich postaci w fantastycznych, kolorowych strojach.
Współpracuje z galeriami w kraju i za granicą biorąc udział w licznych wystawach. Tworzy w technice oleju, akrylu i wykonuje grafiki posługując się techniką akwaforty i miękkiego werniksu. Artysta opracował również własną technikę gwaszu. Jest także autorem projektów wielu rzeźb. Jego prace są odzwierciedleniem niezwykle bogatej wyobraźni, kreującej świat przeciwstawnych emocji i skojarzeń.
Informacje dla kupujących:
"Obudźmy się do działania" to wspólny temat 12 unikatowych prac polskich artystów. To zamknięty przez nich w obrazach czas – 12 miesięcy symbolizujących przebudzenie ze snu, 365 dni dających szansę i nadzieję na powrót do działania. Głównym celem przedsięwzięcia jest wsparcie fundacji "Akogo?" przy budowie pierwszej w Polsce kliniki-wzorca dla dzieci po ciężkich urazach mózgu wymagających długotrwałego, intensywnego i kosztownego leczenia.
W kalendarzu znalazły się dzieła Agaty Nowickiej, Mariusza Stawarskiego, Mieczysława Wasilewskiego, Waldemara Świerzego, Piotra Fąfrowicza, Waldemara Jerzego Marszałka, Marianny Sztymy, Joanny Szachowskiej, Andrzeja Pągowskiego, Józefa Wilkonia, Tomasza Sętowskiego oraz Wiesława Sadowskiego. Nad projektem od strony artystycznej czuwa Andrzej Pągowski. Partnerem w realizacji przedsięwzięcia jest firma farmaceutyczna Sanofi-Aventis.
____________________________________
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl