wysokość 78 cm, wymiary blatu: 57,5 x 91 cm, sygnowany puncą "T2JG"
Damskie biurko mechaniczne w stylu Ludwika XVI, charakterystyczne dla pracowni nadreńskich początku lat 80-tych XVIII w. Samoodsuwający się blat, sprzężony z szufladą będącą równocześnie pulpitem do pisania. W szufladzie za uchylną klapką - szereg szufladek otwierajacych się mechanicznie. Konstrukcja z dębu pozyskanego ze stuletnich kuf winnych. Mebel zaokleinowano fornirem ciętym piłą na grubość 2-3 mm. Intarsja blatu - medalion z alegoryczną sceną rodzajową zawieszony na szarfach. Skrzynię, nogi i blat zaokleinowano orzechem tureckim, tło medalionu bukszpanem. W intarsji użyto m.in. drewna amarantowego, cytrynowego, różanego, fiołkowego, oliwki, mahoniu, palisandrów, hebanu, orzecha, cisu, platanu i innych. Intarsja w barwach naturalnych, bez retuszu i bejcowania. Efekt clair-obscur uzyskano przez zestawienie różnych kolorów drewna używając technik sciage conique, klasycznej i własnej. Całość politurowana. Głowice nóg, kanele i profil blatu pozłacane 22-karatowym złotem. Tomasz Jeżowski - spadkobierca trzech pokoleń tradycji stolarskich. Od 1990 roku staż w pracowni ojca. W latach 1993-1994 studia na uniwersytecie w Caen we Francji i nauka rzemiosła zakończone certyfikatem studiów francuskich. Od 1995 prowadzi własną pracownię. Wszystkie jego meble są wykonane całkowicie ręcznie, przy pomocy tradycyjnych metod i narzędzi.