Rzeźba powstała podczas Ogólnopolskiego Pleneru Rzeźbiarskiego w Hajnówce, była największą z powstały w trakcie trwania pleneru realizacji. "Panna leśna" przez wiele lat pozostawała w depozycie Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy na ulicy Koszykowej, gdzie stanowiła ozdobę głównego hallu.
WYSTAWIANA: - "25 lat rzeźby warszawskiej", Centralne Biuro Wystaw Artystycznych Zachęta, Warszawa, grudzień 1969 - styczeń 1970
LITERATURA: - 25 lat rzeźby warszawskiej, katalog wystawy Centralne Biuro Wystaw Artystycznych Zachęta, Warszawa, grudzień 1969 - styczeń 1970, (il.)
"...jej rzeźby ujawniają (...) kontrasty swoich pra-przyrodniczych form i (...) stają się elementem przestrzeni na równi z powietrzem, światłem i białymi płaszczyznami murów (...). A formy to niezwykłe, nie mające nic wspólnego z modnymi kształtami pseudo abstrakcyjnych kombinacji. Wrażliwego widza zmuszają niemal od razu do szukania uczuciowych skojarzeń, do własnego odbudowania nastrojów tak trudno - zdawałoby się - osiągalnych dla rzeźby pozbawionej wszelkiego literackiego sztafażu. Takie też przekazanie ładunku emocjonalnego było zapewne zamierzeniem artystki, której zawdzięczamy między innymi "Dzieci Koreańskie" czy wielokrotnie reprodukowaną kompozycję "Matka i Dziecko". (...) Dążność artystki do uzyskania maksymalnego napięcia treści ekspresyjnych zmusza ją, z jednej strony, do operowania deformacją kształtów organicznych, a z drugiej, do szukania najlepiej nadającego się do tego celu tworzywa. Stąd różnorodność materiałów i ich połączeń (gips, żeliwo, szkło, cement, kamień, ceramika). Ten pracowity dialog z tworzywem przekazuje nam w każdej rzeźbie jakąś cząstkę swoistego poznania świata. Dlatego, kto bez uprzedzeń podda się sugestiom tych form, będzie, zdumiony możliwościami wywołania, poprzez-bogactwo udziwnionych nieraz kształtów, całej gamy nastrojów, uczuć i skojarzeń. I tak jak przy słuchaniu Poezji, warunkiem i miarą dobrego odbioru będzie tu wrażliwość i wyobraźnia." Alexander Wołowski, [w:] Rzeźba Teresy Brzóskiewicz, katalog wystawy, Biuro Wystaw Artystycznych, Sopot, 1964
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 10 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl