Księżyc Śpioszek - ilustracja i rękopis bajki, 1940 r.
akwarela, ołówek, tusz/papier, 30,5 x 22 cm ilustracja sygnowana p.d.: 'Tadeusz Cieślewski jr.' rękopis 26,5 x 18 cm, na końcu bajki sygnowany: 'TADEUSZ CIEŚLEWSKI SYN'
Grafik, teoretyk, krytyk sztuki, pisarz. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej i SSP w Warszawie i rzeźbę u prof. Edwarda Wittiga. Po I wojnie światowej uczył się grafiki u Władysława Skoczylasa, malarstwa u Tadeusza Pruszkowskiego. W roku 1935 zorganizował grupę artystów grafików "Czeń i Biel". Był jednym ze współzałożycieli Stowarzyszenia Artystów Grafików "Ryt". Znany przede wszystkim jest jego dorobek w grafice drzeworytu sztorcowego. Stworzył ok 200 drzeworytów i 120 exlibrisów. W latach okupacji prowadził tajne nauczanie historii sztuki i grafiki artystycznej. Zginął w powstaniu warszawskim.
Podatki i opłaty: - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) - w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych - w wysokości 15%.
CIEŚLEWSKI Tadeusz (syn)
Grafik, teoretyk, krytyk sztuki, pisarz. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej i SSP w Warszawie i rzeźbę u prof. E. Wittiga. Po I wojnie światowej uczył się grafiki u W. Skoczylasa, malarstwa u T. Pruszkowskiego i ilustracji książkowej u L. Gradowskiego. W roku 1935 zorganizował grupę artystów grafików "Czeń i Biel". Był jednym ze współzałożycieli Stowarzyszenia Artystów Grafików "Ryt". Znany przede wszystkim jest jego dorobek w grafice drzeworytu sztorcowego. Stworzył ok 200 drzeworytów i 120 exlibrisów. W latach okupacji prowadził tajne nauczanie historii sztuki i grafiki artystycznej. Zginął w powstaniu warszawskim.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.
Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.
W przypadku wybranych obiektów do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl