tempera/brystol, 145 x 95 cm (w świetle passe-partout) niesygnowany
Grafik, ilustrator, projektant reklam i architekt wnętrz. Studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej (1917-25) oraz malarstwo w paryskiej École Supérieur des Beaux-Arts. Współpracował jako grafik i ilustrator z wieloma czasopismami, m. in. "Skamander", "Pro Arte et Studio", "Życie Literackie" i "Pani" oraz wydawnictwami książkowymi. Gronowski był twórcą wybitnych plakatów reklamowych w stylistyce art-deco, cenionym przez takie firmy jak Wedel. Tworzył scenografie dla Teatru Narodowego i Teatru Polskiego. Artysta zaprojektował w 1929 roku używane do dziś logo linii lotniczych LOT. Jako malarz realizował syntetyzujące kompozycje figuralne w latach 50. i abstrakcyjne pod koniec lat 60. Wielokrotnie nagradzany w okresie międzywojennym za udział w wystawach krajowych i zagranicznych. Grand Prix na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej w Paryżu (1925), nagroda za projekt pawilonu polskiego na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Współczesnej w Brukseli (1935), czy złoty medal za projekt pawilonu polskiego na Wystawie Światowej w Nowym Jorku (1939) to tylko niektóre z jego prestiżowych osiągnięć.
GRONOWSKI Tadeusz
Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Był członkiem Stowarzyszenia Artystów Plastyków " Rytm", współzałożyciel Koła Artystów Grafików Reklamowych w 1933r. Zajmował się ilustracją, grafiką reklamową, plakatem, projektował pawilony wystawowe i architekturę wnętrz, był scenografem. Ważniejsze nagrody: Grand Prix na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej w Paryżu w 1925r. I nagroda w konkursie na znak LOT-u w 1929r, I nagroda na wystawie grafiki użytkowej w 1931r, I nagroda za plakat Międzynarodowej Wystawy Sztuki i Techniki w Paryżu i srebrny medal na niej za plakaty (1937r.), II nagroda na I Ogólnopolskiej Wystawie Plakatu w Warszawie w 1953r.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl