akwaforta, papier, 22 x 31 cm (arkusz); opisany i sygn. na spodzie: Z cyklu "Nowa Warszawa" - Plac MDM będzie gotów na Lipcowe Święto StDamski 52 r praca reprodukowana w albumie: Damski Stefan nasz profesor, s. 11
DAMSKI Stefan
Studia na wydziale Grafiki ASP w Warszawie w latach 1946-51. Docent na wydziale Konserwacji Dzieł Sztuki w tejże samej akademii. Laureat Nagrody Ministra Kultury i Sztuki za całokształt twórczości artystycznej w dziedzinie grafiki oraz laureat Nagrody Ministra Obrony Narodowej za cykle o tematyce wojskowej. Od 1951r. uczestniczył w wielu wystawach krajowych i zagranicznych, w pokazach sztuki polskiej we wszystkich prawie krajach Europy, w licznych państwach obu Ameryk, w części krajów kontynentu azjatyckiego oraz w kilku krajach Afryki. Ponadto brał udział w Biennale Grafiki w : Lublianie, Rostocku, Carrarze, Krakowie i Berlinie. Ogółem uczestniczył w ponad 100 wystawach sztuki polskiej za granicą. Od lat 50-tych brał udział w wystawach i konkursach o tematyce marynistycznej, wojskowej i sportowej, we wszystkich Ogólnopolskich Wystawach Grafiki, w Festiwalach Sztuki w Warszawie i Gdańsku, w Wystawie Laureatów Nagród Państwowych, w pokazach i wystawach związanych z jubileuszami PRL. Jego prace znajdują się w zbiorach m.in.: Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum w Toruniu i Bydgoszczy, w muzeach Berlina, Rostocku, Carrary, Skopje oraz w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą. Łącznie uczestniczył w ponad 200 wystawach krajowych.
Przyjmujemy także zgłoszenia przez telefon i mail:
tel.: 022 818 94 68 tel. kom.: 0 601 808 148 e-mail:aukcje@artinfo.pl