Pastel, gwasz, węgiel, papier; 63 x 49 cm Sygnowany ołówkiem l. d.: Rodziński Na odwrociu l. d.: nalepka: 68 R 4 C | imię i nazwisko: Stanisław Rodziński | dokladny adres: 31-035 Kraków | Bohaterów Stalingradu 60 m 7 | tytuł pracy: z cyklu Pojmanie | 14 TRIENNALE RYSUNKU - WROCŁAW 74,
Stanisław Rodziński studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni E. Krchy. Jest malarzem, profesorem krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Brał aktywny udział w niezależnym ruchu kultury. Maluje obrazy olejne, akwarele, gwasze, pastele, zajmując się tematyką religijną, przede wszystkim pasyjną. Zajmuje się także krytyką sztuki, publikuje w Tygodniku Powszechnym, a w 1999 roku wyszła jego książka Sztuka na co dzień i od święta. Artysta wykonuje również prace rzeźbiarskie. Ważną rolę w jego życiu odegrała znajomość z J. Czapskim, któremu poświęcił kilka swych prac. Był laureatem Nagrody Archidiecezji Warszawskiej w 1985 roku oraz nowojorskiej Fundacji imienia A. Jurzykowskiego. Jego prace wystawiane były między innymi w Galerii Kordegarda w Warszawie. Znajdują się one również w Muzeach Narodowych w Kielcach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu, w muzeach okręgowych w Bydgoszczy, Nowym Sączu, Rzeszowie i Tarnowie, w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Muzeum Plakatu w Wilanowie oraz w Muzeum Uczelnianym ASP w Krakowie. Uczestniczył w kilkakrotnie w Międzynarodowym Triennale Rysunku we Wrocławiu (1965, 1968 i 1974), Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego (1964-70), Ogólnopolskiej Wysatwie Młodego Malarswta, Rzeźby, Rysunku i Grafiki w Sopocie (1965 i 1968) oraz "Złotym Gronie" w Zielonej Górze w 1977 roku.
Urodził się w 1940 w Krakowie. W 1963 ukończył krakowską ASP w pracowni E. Krchy. Jest malarzem, profesorem ASP w Krakowie (od 1992 - rektorem). Brał aktywny udział w niezależnym ruchu kultury. Maluje obrazy olejne, akwarele, gwasze, pastele; zajmuje się tematyką religijną, przede wszystkim pasyjną. Zajmuje się również krytyką sztuki, publikuje w "Tygodniku Powszechnym", a w 1999 wyszła jego książka "Sztuka na codzien i od święta". Wykonuje również prace rzeźbiarskie: cykl "Pieta". S. Rodziński twierdzi, ze ważną rolę w jego życiu artystycznym odegrała znajomość z Józefem Czapskim, któremu poświęcił kilka swych prac, miedzy innymi: "12.1.1993" - data śmierci Czapskiego. W 1985 był laureatem Nagrody Archidiecezji Warszawskiej, w 1988 nowojorskiej Fundacji im. A. Jurzykowskiego, w 1995 jego prace wystawiane były w Galerii Kordegarda w Warszawie.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl